Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acura 3.2TL 95r - kable zapłonowe, świece
#21
Dobrze, że się nie obrażasz, ja też się nie obrażam, tylko się trochę uniosłem, bo myślałem, że sobie wszedłeś po prostu i napisałeś z poczuciem wyższości, że Ci się nie chce gadać, a widać myliłem się. Dzięki za radę, w przyszłym tygodniu postaram się tak zrobić, cewki chyba dobre będą, ale świece wydaje mi się, że kiepskie. Może podpowiecie czy moja teza ma rację bytu.. Strasznie słabo idzie w górnym zakresie obrotów, w dolnym jest bajka. Oleju nie bierze, chłodniczego nie bierze. Na benzynie i na gazie to samo, poprzedni właściciele, jako że są z mojego miasta raczej wydaje mi się, że nie inwestowali zbytnio w to auto. Fakt faktem, że podłużnice trochę skoszone (po wypłacie wjeżdżam na ramę), top speed jaki udało mi się osiągnąć to 205km/h, i to strasznie długo dochodził do tego (nie jeżdżę tak na codzień, żeby było jasne, prędkość w dość bezpiecznym miejscu rozwinięta, bynajmniej nie zagrażając innym uczestnikom ruchu). Na niższych biegach oczywiście też ten górny zakres jest wg mnie o wiele za słaby. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#22
A filtr paliwa to Ty sprawdzałeś Niezdecydowany
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#23
Szczerze mówiąc nie sprawdzałem, ale przez chwilę przeszło mi to przez myśl, ja tam jeszcze prawie nic nie sprawdzałem, ze 3x mi mechanicy to oglądali, 2x na stacji diagnostycznej, ja sam tylko takie banalne tematy. Także dzięki za podpowiedź. A jeśli filtr będzie ok, albo jeśli go wymienię i będzie to samo to mogą się w ten sposób zużyte świece objawiać?
Odpowiedz
#24
Mogą.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#25
Jeżeli na gazie i paliwie to samo, zacząłbym od filtra powietrza, świec. Jeżeli filtr paliwa to pewnie razem z filtrami gazu... P.S. Zawsze mogę się mylić Oczko
Odpowiedz
#26
Pewnie, że możesz się mylić, ale wydaje mi się, że nie tym razem. Na gazie i benzynie to samo, w górnym zakresie słabszy, filtr był sprawdzany jakieś 3 tygodnie temu i czyściutki. Skoro na gazie i benzynie to samo to filtr paliwa też odpada. W przyszłym tygodniu wypłata to będą nowe świeczki i wjazd na ramę.
Odpowiedz
#27
Jeszcze taka ciekawostka jeśli kogoś to interesuje, sprawdziłem jakie świece były poprzednio założone i wychodzi na to, że BOSCH FR7DCX (na allegro od 7 zł za sztukę), załamują mnie Ci poprzedni właściciele na każdym kroku, zaraz się okaże, że głowica jest plastikowa. Uśmiech
Odpowiedz
#28
Od kilku lat nie stosuję u siebie w warsztacie świec BOSCH-a. Zbyt dużo było reklamacji!Huh
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#29
Wiesz, Zibi, nie jestem znawcą, ale jak świeca Boscha kosztuje 7zł za sztukę to to jest jakiś badziew i ktoś takie coś pakuje do takiego silnika (kupić 3.2v6 i oszczędzać na świecach żeby na paliwo mieć?;p) to coś mi tu nie gra, tym bardziej, że jest tu gaz to i świece powinny być dobre. Za nowe świece płaciłem 75zł za sztukę, także jest różnica i w cenie i w trwałości przede wszystkim, ale też w osiągach.

Tak przy okazji (wczoraj nagrane):
http://www.youtube.com/watch?v=-5YN8WHIN...e=youtu.be
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości