Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie radio
#1
Witam, zamierzam wymienić swoje radio oryginalne Hondowskie na coś innego.
Myślałem nad 2 din ale moja kwota to max 550zł. Więc o tych z wyświetlaczami LCD raczej nie ma mowy ponieważ te od dobrych firm zaczynają się od 1200zł w góre.

Jedynie co z 2-din jest godne uwagi to JVC KW-XR611
Kod:
http://allegro.pl/jvc-kw-xr611-2din-usb-tygodniowa-okazja-multikolor-i2026402284.html

Druga opcja to włożenie zwykłego radia co mi osobiście średnio pasuje bo będę miał brzydko wyglądająca luke. Lecz wybór w takich rozmiarowo radiach jest o wiele większy.

Moje car-audio sprowadza się tylko do tych podstawowych 4 głośników lecz wymienionych na lepsze niż te co były montowane seryjnie.
Stąd pytanie czy te JVC jest godne uwagi? Co byście jeszcze mogli polecić i podstawowe pytanie z mojej strony czy różnica będzie zauważalna? Mam radio zwykłe Hondowskie(nie Bose).


z góry dziękuje!
Odpowiedz
#2
Jesli chodzi o jakość brzmienia to każde nowe radio będzie grało lepiej od starego hondowskiego, u mnie chwilowo siedzi ekran 7" jakis chinczyk, którego kupiłem używanego i jestem z niego mega zadowolony Uśmiech w porównaniu do serii jest przepaść.
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#3
A jak to z podłączeniem wygląda? bo radia mają kość ISO taka sama jest w ka7? czy trzeba jakieś inne kości mieć specjalne lub jakieś przeróbki robić
Odpowiedz
#4
a takie coś potrzeba i podłączasz http://allegro.pl/adapter-kostka-iso-do-...75303.html oczywiscie sam montaz to różnie bywa do czegos trzeba przykrecic ale wszystko do ogarniecia.
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#5
Tylko dodam, że ową "lukę" możesz zastąpić półeczką i masz i radio i dodatkowy podręczny schowek. Jak masz kupować jakieś gówno byle by miało wyświetlacz to już chyba lepiej w dobre radio zainwestować, a na kino domowe w aucie przyjdzie czas. Chyba, że głośniki nie są tego warte to po połowie, połowa na głośniki, połowa na radio, taka moja sugestia. Uśmiech
Odpowiedz
#6
Głośniki akurat wymieniłem na całkiem dobre, wiadomo, że mile widzany był by wzmacniacz i jeszcze jakieś bajery ale to już może troche później. Teraz chcę zakupić radio, które będzie dobrze grało i,żeby miało ten cholerny AUX Uśmiech
Jak nie znajde nic fajnego 1-din to chyba wezme tego JVC
Odpowiedz
#7
Trochę czasu minęło lecz w końcu temat audio w aucie został zakończony prawie w 100%. Otóz stacja 2din Kenwood DPX 404U(z podłączeniem bez najmniejszych problemów iso + adaptor na wtyczke hondy, nawet ramka dodana do radia idealnie spasowała dopiero dzisiaj to zauważyłem stąd temat drugi o ramke do 2 din wiec jeżeli to nie problem to prośba do moderatorów/admina o usunięcie tam tego tematu chyba, że się przyda) nie jest to sprzęt najwyższych lotów lecz pod instalacje jaką aktualnie posiadam czyli: półka HERTZ ECX 690 oraz w przednich drzwiach nad czym trochę ubolewam, że tylko 13 HERTZ DSK 130. Napisałem, że prawie w 100% ponieważ jeszcze tweetery będę wsadzać tylko nie wiem czy bawić się w montaż bezpośrednio w boczku czy gdzieś luźno koło nawiewów je zamontować.
Ogólnie różnica jest kolosalna pomiędzy starym zwykłym Hondowskim radiem oraz wytrzepanymi głośnikami, jednak jakiś wzmacniacz był by na pewno mile widziany ale to już troche dalsze plany.

Szkoda, że w przednich drzwiach tak ciężko wsadzić coś większego głównie ze względu na szybe, która by mogła zatrzymywać się na głośniku.

Teraz tylko plan by dorwać guziczki do sterowania głośnością z kierownicy i będzię ok
Odpowiedz
#8
Co myślicie o radiu

http://allegro.pl/alpine-ute-92bt-nowosc...55879.html

Kupiłem właśnie maskownice do tego za 3 stówki i teraz czas na radio, z tego co czytałem alpine ma najlepszą jakość dzwięku, unikać sony

maskownica http://www.bartex-caraudio.pl/product_in...4&osCsid=1
Odpowiedz
#9
Ostatecznie zdecydowałem sie na taki model PIONEER DEH-X5800BT
Odpowiedz
#10
(02-24-2016, 18:39 )chickenlbn30 napisał(a): Ostatecznie zdecydowałem sie na taki model PIONEER DEH-X5800BT


Teraz tylko montaż  Diabeł
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości