Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynia - zmiana na wyłączonym silniku z D4 na P
#1
W pierwszej kolejności chciałbym się przywitać. UśmiechWitam wszystkich.

jestem posiadaczem mojego 2 Legenda w życiu rocznik 98.
Ostatnio popełniłem głupi błąd. Z uwagi takiej,że mam od niedawna LPG założony i nie został gaz dobrze wyregulowany auto gasło, silnik wyłączał się najczęściej przy starcie na światłach.

Miałem taka sytuacje,że zgasł mi silnik na środku skrzyżowania. Trochę z panikowałem i się wkurzyłem oraz z zapomnienia, jak auto się ,,turlało" dosłownie metr może, już się zatrzymywał, bardzo wolną prędkością jechał na wyłączonym silniku przełożyłem z D4 NA P. Smutny  O matko 
 
Usłyszałem dziwny zgrzyt. No ale skrzynia chodzi dobrze, dobrze zmienia biegi. Nie widzę zmian. 

Pytanie, czy mogło się coś stać?Co to był za zgrzyt?





Jeszcze jedno, wcześniej tego nie zauważyłem.  z zew. AUTA słyszę dzwięk dosyć głośny przełożenie biegu z D4 na P. W środku jak w aucie jestem tego nie słyszę przy zamkniętych szybach.
Czy to normalne, czy co się dzieje?
Nie wiem czy było to wcześniej czy nie.
Odpowiedz
#2
Raczej nic się nie stało ! Jeżeli skrzynią działa zmienia do przodu , redukuje itd. Znaczy przeżyła ? Sprawdź tylko czy na P masz zablokowaną skrzynię przed stoczeniem ! Ten zgrzyt to właśnie była ta tzw. blokada skrzyni która blokuje ją na postoju.
Odpowiedz
#3
(12-19-2018, 9:28 )Rzymek napisał(a): Raczej nic się nie stało ! Jeżeli skrzynią działa zmienia do przodu , redukuje itd. Znaczy przeżyła ? Sprawdź tylko czy na P masz zablokowaną skrzynię przed stoczeniem ! Ten zgrzyt to właśnie była ta tzw. blokada skrzyni która blokuje ją na postoju.

Koła się blokują na P. Wszystkie biegi ładnie przekłada.

Martwi mnie inna rzecz jeszcze. Nie wiem. Czy to było wcześniej. W środku w  aucie nie słychać jak przekłada np. przekładnie np. z D4 na P to nie słychać dźwięku przekladni. Natomiast jak się jest na zew. lub otworzy się szyby Auta to słychać przełożenie dosyć glosno. Czy to normalne? 
Może jakieś poduszki z czasem trzeba wymienić? Co to?
Odpowiedz
#4
Czy nie ma prawa nic słychać?
Odpowiedz
#5
co do dzwieku po wrzuceniu na P to potencjalne przyczyny:
-luzy na przegubach wewnętrznych
-poduszka skrzyni
-luzy w mechanizmie roznicowym
-skrzynia (chociażby nadmierny luz w mechaniźmie blokowania - P)

to co usłyszałeś przy wrzuceniu P podczas toczenia się to mechaniczna blokada skrzyni biegów, podczas wrzucania P na wałku głównym w skrzyni jest tryb z prostokątnymi zębami w który wkakuje pod naporem sprężyny zapadka blokując przekładnię
z racji tego że tryb się obracał zapadka nie była w stanie siłą sprężyny zblokować przekładni przez co tryb został 'objechany' i słyszaleś zgrzyt

ogólnie jeśli skrzynia jeździ dobrze, to za bardzo się nie przejmuj
nie wiem czy ten dźwięk przy wrzucaniu na P miałeś przed 'zdarzeniem', jeśli nie to prawdopodobnie zwiększył ci się luz w mechaniźmie blokady P - szkoda zachodu (luz/pasowanie zapadki da się wyregulować po otwarciu skrzyni)

pozdro Uśmiech
Odpowiedz
#6
Dziękuję Wam za odp. Nawjwyzej przy okazji zmieni się poduszkę skrzyni i zobacze co dalej.
Pozdr.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości