Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestaw naprawczy przedniego zacisku hamulcowego
#1
Mam problem z uszczelkami, tloczek za sztywno przez nie siedzi w zacisku i mam pytanie czy pasuje taki zestaw od Acury RL ? Bo znalazlem takie cos http://sklepjeep.redcart.pl/p/7321/24224...acura.html tylko widze ze tu jest malo cos tych uszczelek. Bo ja mam 2 tloczki w jednym zacisku, czyli akurat ten element auta sie rozni od Acury chyba ?
Odpowiedz
#2
Jak masz 2 tłoczki w jednym zacisku? Ja co prawda mam wersję po lifcie, ale tam mam właśnie tylko dwie uszczelki i wygląda to tak jak w tym sklepie.
Odpowiedz
#3
No mam razem na przod 4 tloczki, 2 mniejsze i 2 wieksze. W jednym zacisku wlasnie 2 siedza a na tym zdjeciu od Acury widze tylko uszczelki na jeden.
Odpowiedz
#4
To ciężko mi jest jakoś wyobrazić sobie działanie. Ja mam po jednym na zacisk, tak jak na tamtych rysunkach. Na pewno masz oryginalne? Chyba, że w wersji przed liftem były inne. Lepiej w takim razie niech się wypowie ktoś bardziej obeznany w tym temacie i generacji.
Odpowiedz
#5
Moze zle wlasnie sobie to wyobrazasz. W jednym zacisku sa 2 tloczki kolo siebie i obydwa wypychaja klocek jednoczesnie. A czy mam oryginalny to nie wiem, z tym juz kupilem auto ale mysle ze sa raczej oryginalne. Mam cos takiego jak na drugim zdjeciu http://honda-tech.com/showthread.php?t=2718592
Hm juz tego nie rozumiem. W inercarsie jest zacisk na przod do Legend II coupe z jednym tloczkiem a zestaw naprawczy juz z dwoma tak jak w moim aucie. Tak on wyglada http://sklep.intercars.com.pl/dynamic/un...ca8152cd2b Poszukam jeszcze srednice tloczkow u mnie i zamawiam ten z Legend Coupe.
Odpowiedz
#6
To ja mam dokładnie te co są w pierwszym linku na górze. Z drugimi się nie spotkałem. Trochę lipa z dwoma, bo większa możliwość, że się któryś zablokuje. Może było tak, że poprzedni właściciel założył zaciski, które były oryginalne Hondy, ale z innego modelu, rocznika. Jak szukałem jeszcze przed zimą zestawu naprawczego, to znalazłem osobno też tłoczek i był on właśnie jeden i takich rozmiarów jak przy tych pierwszych zaciskach.
Odpowiedz
#7
Ja tloczki znalazlem obydwa tylko w anglii, ale mozna zamowic do polski za ok 200zl jeden wiec troche drogo. Zestawy naprawcze tez sa w inercarsie i wlasnie mam zamiar sobie zregenerowac wszystkie zaciski bo wlasnie z przodu cos ciezko mi ten tloczek chodzi przez uszczelki.
Odpowiedz
#8
Jesteś pewny, że to przez uszczelki? U mnie np. pomogło rozebranie, wyczyszczenie papierem i przesmarowanie.
Odpowiedz
#9
Tam niczego nie czyści się papierem ściernym. można w najgorszej opcji użyć szmatki matującej.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#10
Juz rozbieralem i czyscilem oczywiscie nie papierem sciernym Oczko i nie pomoglo, widac wyraznie ze tloczek nie chce wejsc przez uszczelke ktora jest juz poszarpana.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości