Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xenon - żarówka
#1
Mam pytanie. Jak wygląda kończąca się żarówka xenonowa? Zmienia barwę? Dzisiaj zauważyłem, że z jednej strony światła świecą mi tak jakby na kolor różowy. Czy jest to oznaka kończącej się żarówki?

Jeśli to żarówka, to czy muszę wymienić obie żarówki, czy tylko jedną? Druga świeci elegancko.

Jaką żarówkę powinienem kupić/polecacie?
Z tego co wiem, to jest to D2R, zgadza się? Obojętnie jaka? Nie chciałbym kupić g...
Odpowiedz
#2
Tak, skoro piszesz, że świeci na różowo to napewno już się wysłużył. Najlepiej wymienić dwie, bo możesz nie dobrać, żeby był taki sam kolor. Dokładnie, żarnik to D2R. Nie wiem jak się spisują te chińskie po 15 zł, ale sprawdzania tego bym nie ryzykował. Najlepiej wybrać jakieś markowe, ja mam u siebie Philipsa. Świecą ładnie, ale na temat żywotności się nie wypowiem, bo mają dopiero 3 m-ce. Zwróc uwagę na barwe światła. Oryginalnie są chyba 4300K, można wziąć ewentualnie 6000K, reszta już słabiej świeci i może wyglądać jak rodem z golfa trójki po "tjuningu".
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź. Już kupiłem, ale jeszcze nie zamontowałem. Wybrałem właśnie Philipsa, ale tego standardowego z plusem (85126+). Podobno wersja bez plusa miała 4100K, a z plusem 4300K.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości