Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierdzący wiatraczek od panelu klimatyzacji
#1
Oto co należy zrobić.

jak wykręcić panel:
1. Zdejmujemy " drewno" z tunelu srdokowego żeby dostać się do radia.
- dwie śruby pod popielniczką wykręcamy
- osłona wajchy biegów (automat)
- reszta na zatrzaskach, zdejmujemy od strony podłokietnika
2. wykrecamy radio - 4 śruby po bokach i dwie u dołu
3. wyciagamy radio,
4. dwa wkręty wykręcamy od panelu - znajdują się we wnęce po radiu u góry , lekko pod ukosem
5. wyciagamy panel - trzymają go z góry zatrzaski, nic więcej

tu właściwa część:

- zdejmujemy gumę i odkręcamy wiatraczek - przykręcony dwoma wkrętami, odpinamy zasilanie

- zdejmujemy zawleczki, czarne , trzymające plastik u dołu, bardzo delikatnie - ja użyłem dużej igły.

- teraz warto podłączyć wiatraczek do jakiegoś zasilacza - użyłem od routera komputerowego 12v 800mA - wystarczył.

-odkręcić nakrędkę kontrującą i wkręcać delikatnie śrubę dociskając wiatrak, na tyle żeby nie pierdział, ale żeby nie "krępowało" to jego obrotów.Trochę ciężko to wszystko doregulować i skontrować.

- składamy całość do kupy ...
Odpowiedz
#2
o dobrze, że została ta częsta przypadłość Legendowa opisana.

małe uwaga:

(01-23-2012, 9:03 )moran napisał(a): 2. wykrecamy radio - 4 śruby po bokach i dwie u dołu

wystarczy wykręcić dwie dolne śruby-pod jedną z nich jest chyba kręcona masa radia.

v6
Odpowiedz
#3
Mam pytanie jak najlepiej zabrać się za zdjęcie drewna konsoli środkowej? Ponieważ zabieram się do wymiany a nie chciał bym połamać starego.

Czy jak już wyciągnę panel o, którym pisze moran to jest możliwość dostania się tam do oświetlenia tych przycisków i ew wymiana, żarówek(jak tak to jakich t5?) od poświetlenia pokrętła/guzików i może wyświetlacza od klimy?
Odpowiedz
#4
jak juz bedziesz mial panel w reku to zobaczysz o co chodzi, tam doslownie kilka srubeczek jest i rozpoławiasz panel. jak juz bedziesz wymienial to od razu wszystkie bo moze byc roznica jasnosci miedzy stara a nowa zarowka.
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#5
Bądź delikatny i cierpliwy, niczego nie połamiesz, użyj małej łyzki tapicerskiej do podważenia zatrzasków. Żąróweczki w klimatroniku T5 wymienne bodaj z R5.
Odpowiedz
#6
Hmm ok bo zamierzam wymienić drewno, nową stacje 2 din wsadzić to przy okazji powymieniam żaróweczki. Popielniczka/Zapalniczka to są dwie ile może być w cc? no i oczywiście wiatraczek o, którym moran pisze chcę wyregulować.

btw szkoda, że z zegarami nie jest tak łatwo
Odpowiedz
#7
i drewno zaczynaj sciagac od strony podłokietnika
Odpowiedz
#8
oj z zegarami jeszcze łatwiej Oczko
manual 23-148
ruchu nr 2 nie musisz robic da sie zegar wyjac bez wykrecania oslony.
Pozdrawiam
Yogi
Odpowiedz
#9
No tak ale chodzi mi o przerobienie oświetlenia, żeby wyglądało to tak:
[Obrazek: CIMG6459.jpg]
[Obrazek: IMG_6664.jpg]
Odpowiedz
#10
Bigul, to nie jest odpowiedni temat dla Twojego zapytania.
Już jesteś trochę na forum więc pora już znać rozkład działów i wątków Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości