honda legend - strona główna
Zapchany układ chłodzenia? - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA8/KA7 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Zapchany układ chłodzenia? (/showthread.php?tid=1101)

Strony: 1 2 3


RE: Zapchany układ chłodzenia? - zibi54 - 05-09-2012

Istnieje taka możliwość i obym nie miał racji z uszczelką.
A jeżeli tak jest to powinno śmierdzieć gazem z chłodnicy.


RE: Zapchany układ chłodzenia? - zuczek09 - 05-11-2012

niekoniecznie . U mnie nie śmierdziało . Miałem identyczne objawy jak ty. Po prostu reduktor od czasu do czasu puści bąka do układu chłodzenia. Jeśli masz reduktor magic jet to na bank to jest to . A tak poza tym napisz jaki masz reduktor coś tam się nam na gazie bo w kilku samochodach montowałem gaz .


RE: Zapchany układ chłodzenia? - mati0072 - 05-11-2012

(05-11-2012, 3:49 )zuczek09 napisał(a): niekoniecznie . U mnie nie śmierdziało . Miałem identyczne objawy jak ty. Po prostu reduktor od czasu do czasu puści bąka do układu chłodzenia. Jeśli masz reduktor magic jet to na bank to jest to . A tak poza tym napisz jaki masz reduktor coś tam się nam na gazie bo w kilku samochodach montowałem gaz .

Szczerze mówiąc nie wiem jaki mam reduktor, jest na nim napis "G.I.S.". Jutro w ciągu dnia spróbuję się upewnić. Mnie niepokoi jeszcze ta brudna od oleju świeca. A jeśli byłby to ten reduktor nawet, to jak auto chodzi na benzynie to reduktor cały czas bierze udział w obiegu? Tzn. czy jak auto na benzynie chodzi to też ma prawo puszczać "bąki"? Język


RE: Zapchany układ chłodzenia? - jarolissimus - 05-11-2012

Nie ma prawa. Jak chodzi na benzynie to zawory od gazu są pozamykane.


RE: Zapchany układ chłodzenia? - zuczek09 - 05-11-2012

Zdziwisz się ale ma . Nie ma znaczenia czy na benzynie czy na gazie chodzi reduktor jest przez cały czas podłączony do układu chodzenia a w reduktorze jest ciśnienie gazu a nawet jak go nie ma jest ciśnienie atmosferyczne . Jedynym sposobem na rozwiązanie jest zatkanie węży co idą do reduktora od chłodzenia jakimś korkiem ( może być jakaś śruba i zaciśnięcie jej na wężu, lub połączanie węży jakąś rurką ). Sposób na 100% sprawdzony w przypadku rurki ( wsadzasz rurkę z odpowiednim fi łączysz węże zaciskasz opaskami , odpalasz silnik i czekasz Uśmiech )


RE: Zapchany układ chłodzenia? - jarolissimus - 05-11-2012

W instalacji sekwencyjnej cały czas jest gaz w reduktorze? Nawet kiedy silnik pracuje na benzynie? Jesteś pewny? W instalacji na mikserze zawory otwierają się w momencie przejścia zasilania na gas. Czyli w sekwencyjnej gaz jest cały czas na reduktorze i blokowany jest przez wtryski?


RE: Zapchany układ chłodzenia? - danielofski - 05-11-2012

Ciśnienie cały czas jest.
Wystarczy przecież wypiąć któryś wąż gazowy za reduktorem i tego gazu sporo przecież schodzi.
Poza tym, gdyby silnik przełączał się z benzyny na gaz to bez ciśnienia za każdym razem by gasł do momentu "napełnienia" układu gazem.

Z resztą odwrotnie jest tak samo. Gdy silnik pracuje na gazie ciśnienie w układnie paliwowym wciąż jest.
Dzięki temu przechodzenie benzyna-gaz-benzyna w sekwencji jest praktycznie nieodczuwalna.


RE: Zapchany układ chłodzenia? - jarolissimus - 05-12-2012

Kiedyś miałem instalację II gen. Na gas przełączało się w momencie przekroczenia określonych obrotów. Wtedy właśnie słychać było otwierający się zawór w butli od gazu. I mimo to silnik nie gasł.


RE: Zapchany układ chłodzenia? - danielofski - 05-14-2012

Elektrozawór w butli jest zawsze. Podczas pracy na gazie zawór ten może się zamknąć a i tak przez chwilę ciśnienie jakie jest w dalszej części układu wystarczy na chwilową jazdę na lpg.
Chodziło wyżej raczej o ciśnieniu za parownikiem.

z resztą, nie o tym mowa w tym wątku Oczko


RE: Zapchany układ chłodzenia? - jarolissimus - 05-14-2012

Moim zdaniem właśnie chodzi o ciśnienie w parowniku, z którego gas miałby przedostawać się do układu chłodzenia.