honda legend - strona główna
Legend KA9 99 by Jasinski - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Nasze Auta (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Dział: Samochody Honda/Acura Legend/RL (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Legend KA9 99 by Jasinski (/showthread.php?tid=1622)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - Legend95 - 12-29-2013

widziałem takie auto.

aczkolwiek szczegółów technicnzych nie znam.


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - K278 - 12-30-2013

Do polifta nie przełożysz, bo konsola centralna ma inną konstrukcję. W przedlifcie konsola składa się z 4 elementów (Przyciski dolne, radio, navi i wentylacja) w polifcie jest jedno pseudo drewno wewnątrz którego masz 3 elementy.


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - kate - 12-31-2013

(12-30-2013, 21:57 )K278 napisał(a): Do polifta nie przełożysz, bo konsola centralna ma inną konstrukcję. W przedlifcie konsola składa się z 4 elementów (Przyciski dolne, radio, navi i wentylacja) w polifcie jest jedno pseudo drewno wewnątrz którego masz 3 elementy.

a już narodziła się iskierka nadziei na nowy frykas Smutny


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - pawelszczecin - 12-31-2013

Atom wkroczył i odrazu BUM Duży uśmiech


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - K278 - 12-31-2013

Przy okazji, zadzwoniłem do kolesia o wymiary ramki z CRVła - jak się okazuje do przedlifta również nie pasuje


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - mlody - 12-31-2013

(12-31-2013, 17:20 )K278 napisał(a): Przy okazji, zadzwoniłem do kolesia o wymiary ramki z CRVła - jak się okazuje do przedlifta również nie pasuje


kurcze szkoda czyli pozostaje szukac ramki przeznaczonej juz do Legenda lub kombinowac i przerabiac cala konsole..


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - K278 - 12-31-2013

Można po prostu wywalić stare radio i wyciąć w nim odpowiedni otwór


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - jasinski - 01-05-2014

Ostatnimi czasy trochę poinwestowałem w Legenda.
Przy przebiegu 230048 zostały wymienione filtry w instalacji gazowej, został zrobiony generalny jej przegląd, podpięte pod kompa itd. Przegląd został zrobiony w Motronic we Wrocławiu na Przedmiejskiej 1.
Przy przebiegu 231041 zostały zrobione następujące rzeczy:
- wymiana rozrządu (paski Gates'a, rolki GMB i pompa wody Magnetti Marelli). Stare rolki - jedna rzęziła, druga była w miarę ok. Lekki luz na pompie wody. Nowe części od kolegi pawelszczecin, polecam jak mało kogo ! Uśmiech
- wymiana łożyska w rolce klimy - zamiast kupować całą rolkę za 650 zł w ASO, zostało wymienione samo łożysko 6203lu. Stare masakrycznie hałasowało. Teraz po wymianie jest cichutko.
- wyczyszczona została przepustnica.
- auto zostało gruntownie umyte i nawoskowane
- przedni reflektor został wypolerowany
- cała komora silnika została umyta, wszystkie śruby podokręcane, kable i przewody poukładane. Wygląda jak z fabryki Uśmiech
Dodatkowo jeszcze:
- podświetlenie tablicy rejestracyjnej ledami
- z dwóch połamanych schowków na okulary przeciwsłoneczne zrobiłem jeden w miarę sprawny - za cholerę nie ma tych części w Polsce. Jeden idealny w USA :/ ale już jest ok.
- naprawiłem lusterko wewnętrzne bo miało luzy.

Auto wygląda naprawdę elegancko, jeździ bardziej... aksamitnie. Wibracje praktycznie zniknęły Uśmiech Foty:

[Obrazek: raxe.jpg]

[Obrazek: jng7.jpg]

[Obrazek: e2lz.jpg]

[Obrazek: pqp0.jpg]

[Obrazek: i1fm.jpg]

[Obrazek: 9o84.jpg]

[Obrazek: 6zva.jpg]

[Obrazek: 3ie5.jpg]

[Obrazek: ib57.jpg]

[Obrazek: ijog.jpg]

[Obrazek: jt27.jpg]

[Obrazek: tln9.jpg]

[Obrazek: bz3l.jpg]

[Obrazek: d5m9.jpg]

[Obrazek: kh9v.jpg]


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - psh - 01-05-2014

Wygląda przepięknie, pod maską faktycznie fabryka. Jedynie te LEDy z tyłu mi nie leżą. Daj jakieś rezystory, żeby z 2x mniej światła dawały.


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - Peter - 01-05-2014

Good job Uśmiech
Wygląda jak nowy Oczko