honda legend - strona główna
Legend KA9 99 by Jasinski - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Nasze Auta (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Dział: Samochody Honda/Acura Legend/RL (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Legend KA9 99 by Jasinski (/showthread.php?tid=1622)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - jasinski - 01-24-2014

Dobra, kolejny update.

W tym tygodniu zrobione zostało kilka rzeczy:
- zmierzona kompresja. Wyniki: na 3 cylindrach 11.5, na 3 wyszło 11.
- wymieniono komplet świec na NGK.
Obie rzeczy zrobiono w StylAuto na Ulanowskiego we Wrocławiu.
Pełnej kontroli został poddany cały wydech. Został wymieniony pierścień ślizgowy (nie wiem czy to dobra nazwa, nie pamiętam, bo był już wyrobiony) i pospawana blacha nad katem. Generalnie tłumikarz był pod wrażeniem całego układu. Już wszystko cichutko pomrukuje, nic nie brzęczy.
Dodatkowo kupiłem nowy akumulator Varta Dynamic Blue 60.
Ponad 1000zł w plecy ale to je Legend, to trzeba dbać.

W innym wątku opisałem moje problemy z wibracjami - prawdopodobnie winny był przewód od podciśnienia. Teraz jest fajnie Uśmiech


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - kate - 01-27-2014

fajnie działasz, już po Twoich seatach czułam że będzie ciekawie w temacie Uśmiech


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - jasinski - 01-27-2014

zawsze starałem się mieć zwykłe auta, zrobione w wyjątkowy sposób:
Toledo 1L - całe pomalowane na nowo, nowe zawieszenie, wyciszony calusieńki, ciemne koła, ciemne szyby (sprzedaży tego najbardziej żałuję
Primera P11 - absolutnie nietrafiony zakup, po pół roku sprzedałem
Toledo 1M - zdobyłem nim raz pierwsze, raz drugie miejsce Auta Roku Seat Toledo Club Uśmiech 2x 7''lcd, bi-xenon, ledowe dzienne z Fabii, skóra + elektryka - wszystko zmienione, świetne auto Uśmiech

Po prostu lubię samochody, jak im coś dzieje - ja cierpię, chodzę podminowany. Tak już mam Uśmiech Niestety prędzej kupię Hondzie nową część, niż sobie ciuch - moja narzeczona nie do końca to lubi u mnie Oczko

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/801/r78f.jpg - wczoraj np złapałem kapcia. Okazał się, że padł wentyl. Jako, że jestem zakochany w moim nowym, absolutnie nigdy nie ruszanym, zafoliowanym zapasie - ściągnąłem koło, wziąłem Clio Ani i jazda do wulkanizatora Oczko


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - kate - 01-27-2014

(01-27-2014, 8:45 )jasinski napisał(a): zawsze starałem się mieć zwykłe auta, zrobione w wyjątkowy sposób:
Toledo 1L - całe pomalowane na nowo, nowe zawieszenie, wyciszony calusieńki, ciemne koła, ciemne szyby (sprzedaży tego najbardziej żałuję
Primera P11 - absolutnie nietrafiony zakup, po pół roku sprzedałem
Toledo 1M - zdobyłem nim raz pierwsze, raz drugie miejsce Auta Roku Seat Toledo Club Uśmiech 2x 7''lcd, bi-xenon, ledowe dzienne z Fabii, skóra + elektryka - wszystko zmienione, świetne auto Uśmiech

Po prostu lubię samochody, jak im coś dzieje - ja cierpię, chodzę podminowany. Tak już mam Uśmiech Niestety prędzej kupię Hondzie nową część, niż sobie ciuch - moja narzeczona nie do końca to lubi u mnie Oczko

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/801/r78f.jpg - wczoraj np złapałem kapcia. Okazał się, że padł wentyl. Jako, że jestem zakochany w moim nowym, absolutnie nigdy nie ruszanym, zafoliowanym zapasie - ściągnąłem koło, wziąłem Clio Ani i jazda do wulkanizatora Oczko


zapytam pozwolisz skoro miałeś tak pięknie zrobione toledo to skąd pomysł na zmianę auta?


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - jasinski - 01-27-2014

Znudziło mi się, wszystko co chciałem zrobić w nim zrobiłem, dwa tytuły zdobyłem Uśmiech chcialem coś wygodniejszego i tyle - pzoa tym jakoś średnio jeżdzę autem 1,5 - 2 lata. Auto zostało u nas w klubie, jeździ nim kolega Uśmiech


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - jasinski - 02-12-2014

Honda prawdopodobnie będzie na sprzedaż… najlepiej w okolicach sierpnia, ale gdyby ktoś zaproponował coś wcześniej może rozważyłbym sprzedaż.
Po prostu pojeździłem ostatnio sobie kilkoma autami z napędem na tył… no i fajne to  Z Hondy jestem bardzo zadowolony, jeżdżę nią codziennie, dbam ile wejdzie, więc wszystkie naprawy są robione w terminie. Prowadzi ją jeden mechanik, więc pół darmo nie oddam. Jednakże nie będę jej wystawiał na allegro, nie mam ciśnienia. Chciałbym aby została na forum, tak jak pozostałe wszystkie moje auta z przeszłości.

W lipcu mam ślub, stąd ten sierpień.

Chciałbym kupić Lexus IS200 w kombi z końca produkcji.


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - sw_mikolaj7 - 02-12-2014

(02-12-2014, 17:52 )jasinski napisał(a): Honda prawdopodobnie będzie na sprzedaż… najlepiej w okolicach sierpnia, ale gdyby ktoś zaproponował coś wcześniej może rozważyłbym sprzedaż.
Po prostu pojeździłem ostatnio sobie kilkoma autami z napędem na tył… no i fajne to  Z Hondy jestem bardzo zadowolony, jeżdżę nią codziennie, dbam ile wejdzie, więc wszystkie naprawy są robione w terminie. Prowadzi ją jeden mechanik, więc pół darmo nie oddam. Jednakże nie będę jej wystawiał na allegro, nie mam ciśnienia. Chciałbym aby została na forum, tak jak pozostałe wszystkie moje auta z przeszłości.

W lipcu mam ślub, stąd ten sierpień.

Chciałbym kupić Lexus IS200 w kombi z końca produkcji.

tak z ciekawości, ile będziesz cenił za swoje auto?


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - jasinski - 02-12-2014

Pewnie 18k. Zapłaciłem za auto rok temu ponad 19k, władowałem 5-6k Uśmiech średni biznes ale to jest wliczone w zabawę niestety.


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - pawelszczecin - 02-27-2014

Dwojgu znajomym dałem znać być może któryś się skusi Uśmiech


RE: Legend KA9 99 by Jasinski - jasinski - 03-03-2014

Spoko, dzięki Uśmiech
Auto na pewno będzie szło na sprzedaż, może szybciej bo już jest upatrzony idealny następca - Lexus IS SportCross. Konkretny egzemplarz Uśmiech

Wczoraj 220km/h poszła jak dzika Uśmiech chociaż powyżej 200 to już jazda każdym autem jak gra komputerowa...
Za 2 tygodnie filtry i olej do wymiany.