honda legend - strona główna
Falujące obroty na zimnym silniku - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA8/KA7 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Falujące obroty na zimnym silniku (/showthread.php?tid=1705)

Strony: 1 2 3


Falujące obroty na zimnym silniku - Khaito - 03-18-2013

Witam,

nie było tego w momencie zakupu, po kilku dniach większego mrozu pojawił się problem.

Auto przy odpalaniu po nocy/długim staniu po włączeniu siedzi na 1500RPM i nie spieszy mu się z opadnięciem w dół. Po jakimś czasie powoli zbliża się do 1k, lekkie naciśniecie przepustnicy i znów od 2000 powoli opada do 1500 i tam siedzi jakiś czas.

Czasami, zostawiony na dłużej na P, "żeby nabrał temperatury" sam sobie skacze od 1000 do 1500, cały czas jakby ktoś dodawał i odejmował gazu.

Na ciepłym silniku nie występuje żaden z objawów.

Miał ktoś coć podobnego ?


RE: Falujące obroty na zimnym silniku - supertzar - 03-18-2013

ja mam podobnie, jak odpalam na zimnym silniku obroty wskakują na 1500rpm po kilkunastu sekundach schodzi na 1200 no i jak się już rozgrzeje to jest normalnie. U mnie nie występuje falowanie. Niestety jeszcze nie wiem co to może być, myślałem z początku że to VSS ale objawy ustępują i poza tymi jest wsio OK


RE: Falujące obroty na zimnym silniku - KajTan - 03-18-2013

Zwróciłbym uwagę na brudną przepustnicę powietrza. Objawy miałem identyczne, falowanie obrotów w jakimś tam przedziale. Umycie (ostrożne i zgodnie z poradnikiem) uwolniło mnie od wspomnianego problemu.


RE: Falujące obroty na zimnym silniku - kowal - 03-18-2013

Po pierwsze - macie gaz?


RE: Falujące obroty na zimnym silniku - Grzesiek - 03-19-2013

(03-18-2013, 21:40 )supertzar napisał(a): ja mam podobnie, jak odpalam na zimnym silniku obroty wskakują na 1500rpm po kilkunastu sekundach schodzi na 1200 no i jak się już rozgrzeje to jest normalnie. U mnie nie występuje falowanie. Niestety jeszcze nie wiem co to może być, myślałem z początku że to VSS ale objawy ustępują i poza tymi jest wsio OK
Wg. mnie wszystko jest ok. Na zimnym trzymaja sie wyższe obroty, do momentu całkowitego rozgrzania. Takie legendowskie "ssanie" Język


RE: Falujące obroty na zimnym silniku - Khaito - 03-19-2013

W moim przypadku - nie mam zainstalowanej instalacji gazowej, jeszcze.
Nie wiem czy może to być normą "ssaniem hondy", przecież jak zapinam D4 na 1500 obrotów to mi to skrzynie rozwali (chyba?)?


RE: Falujące obroty na zimnym silniku - supertzar - 03-19-2013

ja mam gaz

normalnie zawsze było 1200rpm na zimno, a od jakiegoś czasu jest 1500, samochód trzymam w garażu więc mrozy nie są takie straszne... a skrzynia to swoją drogą, trzeba czekać aż obroty trochę spadną


RE: Falujące obroty na zimnym silniku - Michałxxxx - 03-19-2013

było coś już podobnego że obroty skakały jak płynu chłodniczego było mało, przez jakiś czas też tak miałem ale gdy uzupełniłem to jest wszystko ok.


RE: Falujące obroty na zimnym silniku - jarolissimus - 03-19-2013

(03-18-2013, 21:40 )supertzar napisał(a): ja mam podobnie, jak odpalam na zimnym silniku obroty wskakują na 1500rpm po kilkunastu sekundach schodzi na 1200 no i jak się już rozgrzeje to jest normalnie. U mnie nie występuje falowanie. Niestety jeszcze nie wiem co to może być, myślałem z początku że to VSS ale objawy ustępują i poza tymi jest wsio OK
I gdzie tu problem?


RE: Falujące obroty na zimnym silniku - Grzesiek - 03-19-2013

(03-19-2013, 4:50 )Khaito napisał(a): W moim przypadku - nie mam zainstalowanej instalacji gazowej, jeszcze.
Nie wiem czy może to być normą "ssaniem hondy", przecież jak zapinam D4 na 1500 obrotów to mi to skrzynie rozwali (chyba?)?

JAk zmienisz z P na D4 to obroty automatycznie spadają do niższej wartości, więc na spokojnie. To jest normalne!