honda legend - strona główna
Rozładowany akumulator - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KB1 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Rozładowany akumulator (/showthread.php?tid=2110)

Strony: 1 2


Rozładowany akumulator - Allan - 01-07-2014

Witam wszystkich,

Właśnie wróciłem z dłuższego urlopu i ku mojemu zdziwieniu zastałem mojego Legenda w stanie całkowitego rozładowania baterii.
Po podładowaniu na desce rozdzielczej stale świeci się lampka od ABS-u, hamulca ręcznego, napędu 4x4 oraz od systemów bezpieczeństwa, a co najgorsze nie mam kodu do radia. Czy ktoś z was szanowni koledzy miał taki przypadek i mógłby mi doradzić co z tym mogę zrobić? Pozdrawiam.


RE: Rozładowany akumulator - pgkoci - 01-07-2014

Trochę dziwne, że i po naładowaniu palą Ci się wszystkie lampki. Może wymień akumulator bo i tak pewnie już z niego nic nie będzie i zobacz, czy sytuacja wróci do normy. Co do kodu do radia, to nie chcę Cię martwić ale kiedyś rozmawiałem na ten temat w honda plaza i powiedzieli, że jak radio działa to nie ma problemu ze sprawdzeniem kodu, natomiast jeśli nie bangla to nie ma jak tego sprawdzić.


RE: Rozładowany akumulator - marcintenisozo - 01-07-2014

(01-07-2014, 13:07 )Allan napisał(a): Witam wszystkich,

Właśnie wróciłem z dłuższego urlopu i ku mojemu zdziwieniu zastałem mojego Legenda w stanie całkowitego rozładowania baterii.
Po podładowaniu na desce rozdzielczej stale świeci się lampka od ABS-u, hamulca ręcznego, napędu 4x4 oraz od systemów bezpieczeństwa, a co najgorsze nie mam kodu do radia. Czy ktoś z was szanowni koledzy miał taki przypadek i mógłby mi doradzić co z tym mogę zrobić? Pozdrawiam.

Masz książkę serwisową?
Kod powinien być wpisany w książkę.


RE: Rozładowany akumulator - Peter - 01-08-2014

Kod - w papierach od auta lub poszukaj stron gdzie po numerze radia spece łamią kody.
Ostatecznie ASO.
Zmierz napięcie baterii bez obciążenia.
Poniżej 12 V - aku do wymiany.


RE: Rozładowany akumulator - kala40 - 01-09-2014

W ASO za darmo podadzą ci kod, ale musisz podjechać. autem.
Na karcie podobnej do wizytówki którą powinieneś mieć razem z instrukcją i in. jest ten kod.


RE: Rozładowany akumulator - zibi54 - 01-09-2014

Aku do wymiany i sprawdż ładowanie.


RE: Rozładowany akumulator - psh - 01-11-2014

Znam temat z autopsji.

Palące się różne kontrolki na desce rozdzielczej to zazwyczaj efekt uszkodzonego regulatora napięcia na alternatorze.


RE: Rozładowany akumulator - Allan - 01-13-2014

Witam,

Dzięki wszystkim za chęć pomocy. Problem z kodem do radia już rozwiązany Uśmiech, a kontrolki przestały się świecić na drugi dzieńUśmiech


RE: Rozładowany akumulator - zibi54 - 01-14-2014

Z praktyki powiem Ci ,że skoro się nie palą to oznacza ,że alternator jest na wykończeniu.
Akurat teraz złapały szczotki i ładuje.


RE: Rozładowany akumulator - Ozon - 12-24-2016

Witam mam problem z kontrolkami. Gdy wrzucam wsteczny bieg i ruszam zapalają mi sie kontrolki CNBS, ASF, Mryga D oraz wyświetla się kontrolka trybik na żółty kolor. Gdy wyłączam silnik i odpalam ponownie wszystko gaśnie do ponownego cofania autem.