honda legend - strona główna
Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - Wersja do druku

+- honda legend - strona główna (http://honda-legend.pl)
+-- Dział: Honda Legend (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Dział: Honda Legend KA9 (http://honda-legend.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg (/showthread.php?tid=2842)

Strony: 1 2 3


RE: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - WuQ - 07-14-2016

Niestety nie mogłem znaleźć innego filtra nigdzie a jakoś nie widzi mi sie zakup w serwisie ze względu na cene. Co do oleju czytałem dużo dobrych opinii na jego temat i nie wiem czy jest sens inwestowania w hondowski.


RE: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - Makukrak - 07-14-2016

To ja Ci podpowiem w ten sposob, byc moze od tego nowego filtra lepszy bedzie dobrze umyty stary, ale OEM-owy. Ot taka sugestia. W kwestii oleju poszedlbym w OEM, mam teraz w KA9 zalany jakis sriquy moly i tylko czekam na wolna chwile,zeby to zlac w pizdu i zalac OEM, bo niestety czasem mi szarpnie albo jestem juz cholernie wyczulony. W starej KA9 ktora sprzedalem, lalem hondowski, ona miala prawie 400 tys km, a skrzynia pracowala tak, ze autem chcialo sie jezdzic.


RE: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - Peter - 07-14-2016

(07-14-2016, 3:16 )WuQ napisał(a): Niestety nie mogłem znaleźć innego filtra nigdzie a jakoś nie widzi mi sie zakup w serwisie ze względu na cene. Co do oleju czytałem dużo dobrych opinii na jego temat i nie wiem czy jest sens inwestowania w hondowski.

Co do oleju - nigdzie nie widziałem, żadnych opinii na jego temat - może coś zapodasz ( oczywiście w odniesieniu do automatów Hondy ).
Co do filtra - skoro Cie nie stac - zrób jak pisze Makukrak.


RE: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - WuQ - 07-14-2016

a ten filtr da sie rozebrać? czym go wypłukać? ropą? czy nowym olejem

opcja 2: może lepiej 2 razy zalać nowy ravenol niż raz hondowski?


RE: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - Makukrak - 07-14-2016

Filtr OEM ma stalowa siatke, wystarczy zeby poplywal przez jakis czas i brud powinien zniknac. Musisz go zreszta dobrze ogladnac po wyciagnieciu, podobnie jak i olej i jego barwe i konsystencje. Ja wiem,ze to zboczenie i w ogole, ale olej OEM mimo ze drozszy, nie jest najgorszym wydatkiem w sensie cena/jakosc. Czujnik ABS za 1014 wymienialny z innym za 30-40 zeta, to jest gra warta swieczki, a przy skrzyni, jej kosztach a w koncu frustracji ze zlego dzialania, warto troche dolozyc.


RE: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - Peter - 07-14-2016

(07-14-2016, 5:27 )WuQ napisał(a): a ten filtr da sie rozebrać? czym go wypłukać? ropą? czy nowym olejem

opcja 2: może lepiej 2 razy zalać nowy ravenol niż raz hondowski?

Lepiej dwa razy hondowski a nawet i trzy jesli kupiłeś auto i nie wiesz jak była serwisowana skrzynia.
Funt poszedł w dół, mozna w dobrej cenie przytargać cały karton ATF ( 12 sztuk ) z UK.
Zostawic dla siebie na nastepną wymianę lub porzadnie przepłukać skrzynie.
Filtr czyść w kierunku przeciwnym do przepływu oleju czyli od "kominka".


RE: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - WuQ - 07-14-2016

właśnie przyszedł mi ten filtr i o dziwo wcale nie jest papierowy w środku jest bardzo drobniutka metalowa siateczka


RE: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - Makukrak - 07-14-2016

Zawsze mozesz podjac probe, nie wyrzucajac starego na wszelki wypadek.


RE: Wymiana oleju (PEŁNA) w automatycznej skrzyni bieg - WuQ - 07-25-2016

Panowie wymienilem filtr i wlalem tego ravenolu poprawa znaczna skrzynia można powiedzieć że uzdrowiona więc osobiście moge polecić ten olej szczególnie że kosztował mnie 135zł za 4l Uśmiech