Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spryskiwacze reflektorów
#1
Witam wszystkich.
Czy odłączał już ktoś u siebie spryskiwacze samych reflektorów, jest jakiś sposób żeby działały tylko spryskiwacze na szyby?
W obecnym okresie z tą breją na drogach płyn zużywa się w masakrycznym tempie.
Z tego co się dowiedziałem to ponoć żeby je wyłączyć to można wyjąć bezpiecznik, jednak chyba nie tędy droga.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
OMG a ile tego płynu zużyje się więcej?
Zresztą lampy też powinny być czyste.
Jak taki jesteś oszczędny to zawsze możesz w momencie spryskiwania wyłączyć na chwilę światła - wtedy pójdzie tylko na szybę....i nie trzeba będzie bezpiecznika wyciągać.
Odpowiedz
#3
Bańka płynu (4-5 l) starcza mi na 2-3 dni w obecnym okresie i wkurza mnie ciągłe jego uzupełnianie. Dobry i sposób z wyłączaniem świateł.
Odpowiedz
#4
skrócisz mocno żywotność żarników przez ich ciągłe włączanie-wyłączanie.

zrobiłbym przycisk.

przy światłach dziennych problem zużycia płynu nie jest praktycznie w ogóle odczuwalny.
v6
Odpowiedz
#5
4-5 l na 3 dni? Wow! Ostatnio w tej brei przejechałem pół Polski za tirami i nie sądzę, aby aż tyle zeszło. Jednak wszystko możliwe.
Odpowiedz
#6
Panowie nie żartujcie sobie.
Ja robiąc od czasu do czasu 600 km dziennie - potrafię wypsikać 2-3 litry więc 4-5 litrów na 3 dni to i tak oszczędnie.
Płyn to nie majątek - nie ma co dziadować.
Odpowiedz
#7
(02-10-2015, 5:41 )Legend95 napisał(a): przy światłach dziennych problem zużycia płynu nie jest praktycznie w ogóle odczuwalny.
Potwierdzam, też mam założone światła dzienne i zupełnie nie odczuwam problemu zużycia płynu.
Odpowiedz
#8
Płyn zuzywa się wtedy gdy jest zła pogoda, chlapa, zmrok itp., czyli gdy powinieneś jechać na światłach mijania.
Zakładam, że rozsądni kierowcy jeżdzą na DRL tylko przy odpowiednich warunach pogodowych a wtedy faktycznie zużycie płynu jest nikłe.
Odpowiedz
#9
Obyśmy mieli tylko takie kłopoty z autami...
Odpowiedz
#10
(02-10-2015, 16:35 )Peter napisał(a): Płyn zuzywa się wtedy gdy jest zła pogoda, chlapa, zmrok itp., czyli gdy powinieneś jechać na światłach mijania.

wiesz, że lubię polemikę. A jeszcze bardziej lubię tłumaczyć gestykulując ;-)
10 grudnia sypał śnieg, wstaję rano 11 i jadę do roboty 50km. Jest słoneczna pogoda, śnieg się topi. Jezdnia jest mokra. Na ekspresówce co rusz używam wycieraczek i spryskuję szybę. Od paru dni taka sytuacja się praktycznie powtarza codziennie.

Peter napisał(a):Zakładam, że rozsądni kierowcy jeżdzą na DRL tylko przy odpowiednich warunach

ja mam takie co to cały czas świecą i jeszcze mają na tą opcję homologację

Marcin, ja mam jeszcze jeden poważny...nie mam czasu zamontować siatki w bagażniku Język
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości