Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana wahacza górnego przód
#1
Cześć wszystkim! Zamierzam zabrać się za wymianę wahaczy przednich górnych. Czy do wykonania tej operacji wystarczy jedynie wybić sworzeń ze zwrotnicy i odkrecić dwie nakrętki w okolicach kielicha pod maską? Czy czeka na mnie jakiś kruczek? I jaka jest kolejność odkręcania/zakręcania śrub?
Odpowiedz
#2
Napewno nie ma żadnego kruczka. Odkręcasz śrubę sworznia, wybijasz go, a potem pozostałe dwie i po robocie.
Odpowiedz
#3
I skręcasz wachacz na stojącym samochodzie...
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#4
i odkręcasz przewody z ABS-u Oczko


dlaczemu nie zajrzysz sobie do manuala?
Odpowiedz
#5
dzięki Wam za pomoc, Zibi przez napisanie 'skręcasz' masz na myśli chyba dokręcanie, wahacz trzeba założyć na wiszącym aucie, a zacieśnić śruby na stojącym? a przy odkręcaniu powinno cały czas wisieć?
co do manuala to chyba pominięto w nim opis tej czynności...chyba, że mam jakąś inną wersję.
Odpowiedz
#6
(03-25-2012, 19:54 )Legend95 napisał(a): dlaczemu nie zajrzysz sobie do manuala?

Ja sobie wyminilem plyn chlodniczy za pomoca manuala a nawet instrukcji uzytkownika, nie polecam. Chcialem kompletna wymiane gdzie mialo wejsc 8,7L, weszlo 4... Bo pelna wymiane robi sie zupelnie inaczej niz tam podaja Niezdecydowany
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#7
Decado, możesz rozwinąć temat w odrębnym wątku?
Odpowiedz
#8
Nie wiem czy jest to potrzebne, celem mojego postu bylo zwrocenie uwagi aby nie wierzyc w to co jest w manualu jak w Biblie, ja tak zrobilem - nie polecam Śpiący
Soz za offtop.
Semper Fi! // In JDM we trust!
Odpowiedz
#9
Pewnie przed wymianą nie rozgrzałeś silnika?
Odpowiedz
#10
wracając do tematu, wahacze wymienione, teraz jest jakby bardziej twardo i zdarzyło mi się usłyszeć parę razy ciche piski. Czy to naturalne odgłosy tego, że wahacze się 'układają'?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości