Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to most?
#11
no dobra, nowe objawy
- mocno grzeją się felgi, ale nie ma reguły co do stylu jazdy, ale nie występuje to za każdym razem
- drgania kierownicy przy około 120 kmh
- baaardzo grzeje się silnik albo raczej coś nagrzewa silnik, po jeździe w trasie pierwsze światła atemperatura idzie w górę jak głupia, na zewnątrz czuć rozgrzany metal ( nie są to felgi )
- przy 140 kmh czuć że coś trzyma samochód, bez zwiększania obrotów czuć jak delikatnie szarpie , tak jakby coś delikatnie blokowało i odblokowywało koło.
- na podnośniku koła jakby coś trzymało a podczas jazdy samochó przy zmianie biegów jakby się naprężał a zmiana biegu na wyższy to ulga jak przy puszcaniu bąka. Co dziwne czasami mam wrażenie jakby było lepiej a czasem jakby ciągnął autobus na holu

Eliminując pierwsze skojarzenia
- klocki i tarcze wymienione
- zaciski przeczyszczone
- jarzma sprawdzone, dobre

Jakieś pomysły?
Odpowiedz
#12
koła tylne czy przednie ?
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#13
przód
Odpowiedz
#14
(08-29-2013, 23:26 )supertzar napisał(a): przód

Sprawdź czy zaciski hamulca nie trzymają.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#15
zaciski były sprawdzane 3 razy w dwóch różnych warsztatach i były OK.
Dzisiaj jadąc do pracy nic się nie grzało i jest ok, to co zauważyłem że po dłuższej trasie mocno się grzeje i mam problem z ruszeniem, zatrzymuję się na światłach i auto jakby coś trzymało, dopiero po zwiększeniu obrotów ruszy.
Odpowiedz
#16
(08-30-2013, 16:05 )supertzar napisał(a): zaciski były sprawdzane 3 razy w dwóch różnych warsztatach i były OK.
Dzisiaj jadąc do pracy nic się nie grzało i jest ok, to co zauważyłem że po dłuższej trasie mocno się grzeje i mam problem z ruszeniem, zatrzymuję się na światłach i auto jakby coś trzymało, dopiero po zwiększeniu obrotów ruszy.

To nie ma siły muszą ci hamulce trzymać, jeżeli zaciski ok to przegoń płyn hamulcowy, sprawdź pompę hamulcową.
Prowadnice w zaciskach lekko chodzą? Klocki przypadkiem nie są starte w "klin"?
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#17
płyn hamulcowy zmieniany miesiąc temu przy okazji robienia zacisków, pompa działa. Klocki mają jeszcze 70%, takie rzeczy to ja mam ogarnięte. Zaczynam się zastanawiać czy napęd jest OK, tam coś może tak trzymać i grzać się? Powrót do domu już nie był taki kolorowy, silnik się grzeje, felgi gorące...
Odpowiedz
#18
(08-31-2013, 2:19 )supertzar napisał(a): płyn hamulcowy zmieniany miesiąc temu przy okazji robienia zacisków, pompa działa. Klocki mają jeszcze 70%, takie rzeczy to ja mam ogarnięte. Zaczynam się zastanawiać czy napęd jest OK, tam coś może tak trzymać i grzać się? Powrót do domu już nie był taki kolorowy, silnik się grzeje, felgi gorące...


Układ napędowy nie jest w stanie spowodować nagrzania felg.
Hamulcowy owszem, jednocześnie grzejąc motor.
Tak jak pisze ManiacHST szukaj problemu w układzie hamulcowym.
Odpowiedz
#19
(08-31-2013, 2:19 )supertzar napisał(a): płyn hamulcowy zmieniany miesiąc temu przy okazji robienia zacisków, pompa działa. Klocki mają jeszcze 70%, takie rzeczy to ja mam ogarnięte. Zaczynam się zastanawiać czy napęd jest OK, tam coś może tak trzymać i grzać się? Powrót do domu już nie był taki kolorowy, silnik się grzeje, felgi gorące...

Proste pytanie czy jak robiłeś zaciski to czym zabezpieczałeś przewody by płyn nie uciekał? Czy przypadkiem nie zaciskami i ściskałeś elastyczny przewód hamulcowy? Jeżeli tak zasuwaj do markietu po nowe. Przewód elastyczny najczęściej zbrojony jest metalowa siatką, i o ile guma wraca do poprzedniego kształtu z tym nie jest tak kolorowo. A tak swoją drogą jak dla mnie wygląda to na pompę Hamulcową.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#20
dzięki, muszę w takim razie to posprawdzać...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości