Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena rzęzi
#1
Witam. Jestem nowy na forum, odnalazłem je w sieci aby poszukać pomocy. Od dwóch miesięcy automatyczna antena wydaje makabryczne dźwięki przy włączaniu i wyłączniu radia. Już wcześniej miała pewne kłopoty z działaniem, teraz już zupełnie nie chce się schować. Czy to sprawa przeczyszczenia/konserwacji, którą można przeprowadzić samodzielnie, czy jednak skończy się w warsztacie?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Odpowiedz
#2
Te dźwięki to wyrobione zęby w mechanizmie anteny.
Zacznij od czyszczenia i nasmarowania masztu, jest szansa, że sytuacja ulegnie poprawie i antena będzie się poprawnie składać i rozkładać, lecz w 100% jej już raczej nie uzdrowisz.

[Obrazek: legend.jpg]
Odpowiedz
#3
Dzięki za radę. Jeszcze 2 pytania: Czy da się samodzielnie rozebrać antenę, aby ją dokładnie przeczyścić? A jeśli trzeba wymienić jakieś części to jaki może być ich orientacyjny koszt?
Odpowiedz
#4
(03-07-2013, 6:01 )pablo65 napisał(a): Dzięki za radę. Jeszcze 2 pytania: Czy da się samodzielnie rozebrać antenę, aby ją dokładnie przeczyścić? A jeśli trzeba wymienić jakieś części to jaki może być ich orientacyjny koszt?

Da się owszem, skorzystaj z service manuala. Części zamienne - niektóre elementy anteny dostepne były kiedyś w ASO. Jednak nie wszystkie. Opcjonalnie: całość w ASO za kosmiczne pieniądze albo używka.
Odpowiedz
#5
Nowy zamiennik kosztuje grosze (ok 60- 80 zł) więc czy warto z tym się paprać?
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#6
(03-07-2013, 7:49 )zibi54 napisał(a): Nowy zamiennik kosztuje grosze (ok 60- 80 zł) więc czy warto z tym się paprać?
Zibi, gdzie go można dostać?
No i pytanie podstawowe, czy sprawuje się w 100%?
To znaczy, czy wysówa i chowa bez problemowo?
Legend KA8 + Civic Eg B18 N/A 210 HP + Merc 300SL R129
Odpowiedz
#7
zacznij od przesmarowania mechanizmu zębatego anteny, zrobisz to w zupełności sam, operacja wyjęcia elementu jest opisana w manualu
Odpowiedz
#8
Zakładałem żonie do mazdy 626 i chodzi to bezproblematycznie.
Jutro podam Ci dokładną cenę jak sprawdzę w hurtowni.
Ja w warunkach warsztatowych rozbierałem to 2 lub 3 razy próbując to naprawić i jak nie kombinowałem to zawsze coś było nie tak , aż szlak mnie trafił i ciśnąłem badziewie na złom i założyłem nową .
Przyjedż do Torunia i nie widzę problemu z tym ustrojstwem.
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#9
Zębatki i element wysuwający/wsuwający antenę są plastykowe. Jeżeli antena nie była czyszczona to chowała się coraz ciężej, aż zębatki w jednym miejscu się wytarły i już nie będzie cała się chować. Chyba, że pomoże przeczyszczenie masztu anteny. Jeżeli nie to będziesz musiał założyć nową. Na allegro pełno tego.
Odpowiedz
#10
Tys prowda!
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości