Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań nowicjusza - LEGEND lift
#31
Dokładnie.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#32
Panowie (i panie Szczęśliwy) takie pytanie.

Czy elementy zawieszenia (tuleje, sworznie, gumy itp) są jednakowe w przedlifcie jak i w polifcie do KA9 ?

Głównie chodzi mi o tylnie zawieszenie, coś mi wali z tyłu metalicznie i nie mogę dojść do ładu co to tak robi, a widzę dostępność części głównie do Legend'ów przedliftowych, czyli roczniki ok. '96
Odpowiedz
#33
Kontynuacja tematu palących się kontrolek ABS VSA oraz wykrzyknika. Dzisiaj przystąpiłem do testu, wpiąłem zworkę SCS i ABS zaczął zeznawać.
Wychodzi błąd "71". Przy palących się jednocześnie kontrolkach ABS i VSA oznacza to "Abnormal wheel speed signal". Czyli na nasze: nienormalny sygnał prędkości kół. Macie koledzy pomysł co dalej?
Odpowiedz
#34
Może nieprawidłowa odległość czujnika od koronki... gdzieś na forum był dźwigany już ten temat.
Odpowiedz
#35
No nic, przeszukałem forum i nie znalazłem...
Odpowiedz
#36
Kilka miesięcy mam KA9 i do tej pory nie jestem przekonany w 100% po co są te 2 elementy w aucie Oczko

Nad lusterkiem (obstawiam że to odbiornik fal radiowych z pilota)
[Obrazek: leg1.jpg]

BTW. przy lusterku z podsufitki wystaje mi kabelek z, chyba, mikrofonem kierunkowym. Widać go w lusterku na powyższym zdjęciu.
Czy to standardowe wyposażenie czy poprzedni właściciel coś dodał od siebie?
Nie jest to zestaw głośnomówiący (a przynajmniej nie działający, bo BT w telefonie mi nic nie wykrywa w aucie)

I drugi element: na tylnej szybie przy podsufitce, przy wstecznym czasami pika mi z tyłu coś i to chyba z tego elementu. Od pikania przy wstecznym to ustrojstwo jest?
[Obrazek: leg2.jpg]
Odpowiedz
#37
ktoś tam coś zamontował
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#38
Pany, pytanie takie.

Od dłuższego czasu borykam się z źle działającą instalacją gazową w mojej KA 9, instalacja BRC.

Otóż gaz szarpie przy ruszaniu i przeciąga biegi, nie można płynnie ruszyć, tylko najpierw się lekko przydusi i dopiero startuje. To samo podczas jazdy, puszcze gaz lekko i jak znów go wcisnę to najpierw przemieli tą mieszanke i dopiero przyśpiesza.
Był wielokrotnie na regulacjach, pod komputerem itp. i bez pozytywnego skutku.
Były zmieniane filtry, wężyki od wtrysków itp lecz nic nie dało. Wiele osób mi mówi, że któryś wtryskiwacz może się zacinać, ale nie mam tego jak sprawdzić.

Na benzynie wszystko jest ok,aczkolwiek martwi mnie jedna sprawa.
Czy to normalne kiedy dam mu ostro gazu na luzie to najpierw robi krótkie "buu" i  taki lekki strzał jak by w filtr powietrza i dopiero obroty wskakują do góry.
Filtr powietrza czysty.

Czym to może być spowodowane ?
Odpowiedz
#39
wtryskiwacze możesz sprawdzić u gazownika podpinając się kompem z softem, albo ... podnosisz maskę do góry i przy uruchomionym silniku na gazie zaciskasz mocno rurki gumowe od wtrysków pojedynczo. Jeśli po zaciśnięciu obroty spadną to ok, jeśli nie to będziesz wiedział który wtrysk poleciał.
Nie wiem co to buu, ale w dobie internetu i telefonów komórkowych można nagrać filmik a na forum wkleić link do filmu.
Odpowiedz
#40
No takie coś jak by go coś zatykało takie przyduszenie. I dopiero wbija na obroty.
Jutro nagram ładny filmik jak mi się uda.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości