Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozrzad KB1
#11
(03-21-2014, 5:57 )Peter napisał(a):
(03-21-2014, 5:37 )DYREKTOR napisał(a): Uśmiech w Lodzi będę 27 Uśmiech a tak na poważnie to A2 to i tak chwila moment, szczególnie ze mam działkę dokładnie w połowie.

ps. czy ten legendziarz nie urzęduje czasem na strykowskiej ?? Oczko
ps2. czekan na info od forumowicza w sprawie gratów jak będą na pokładzie, to pedzikiem lecę wymieniać, bo nie lubię jak mi się części walają po bagażniku.

To się Łódź robi powoli centrum KB 1.
Strykowska owszem, choć nie ujawniam wszystkich kart Oczko

Też mam takie wrażenie. Coraz więcej nas w Łodzi Szczęśliwy
Odpowiedz
#12
Panowie, ja ostatni wymieniłem rozrząd. Co dziwne w ASO W-wa powiedzieli mi ze w Hondzie nie wymienia sie pompy wody ( a to koszt 740PLN) chyba ze cieknie lub jest uszkodzona.
Odpowiedz
#13
Cennik ASO podaje łączny koszt części 1500k pln - czyli połowa tego to pompa wody. Ciekawe, że rezygnują z marży na części i roboczo/godzinach. Możesz napisać które ASO ma taka opinię? Mnie czeka wymiana za rok a 750 PLN piechota nie chodzi. Odrębne pytanie ile kosztuje sama wymiany pompy jeśli ta ulegnie awarii.
Odpowiedz
#14
[
moje spostrzeżenia dot.wymiany rozrządu w kb1 po 120k km
1ASO proponuje za 1500pln ale wymieniają pasek i rolkę
reszty podobno przy 120 000 km nie potrzeba
2 W USA pierwszy rozrząd w ACURA RL pomiędzy 90 a 105 tys mil
[dane fabryczne} www.underhoodservice.com
,ale wtedy wszystko czyli -pasek,rolka,rolka napinacza,napinacz hydrauliczny,pompa wody i ew.uszczelniacz wału.
reasumując doszedłem do wniosku że HONDA EUROPE robi to "dla sztuki",ja ani myślę to robić.
3.Kpl.rozrządu na Ebayu jest pełno większość chińska,ale są i OEM
Rozmawiałem z mechanikiem który pracował w USA- poleca OEM lub spr.zamienniki
reasumując rozrząd rzecz ważna ,ale nie ma co przesadzać
pozdrawiam Bysy
Odpowiedz
#15
właśnie zrobiłem (110kkm)
spostrzeżenia:
kupiłem zestaw w aso - za około 1250 (rabat jakiś minimalny 5%) - dostałem pasek, rolkę, uszczelniacz korbowodu, uszczelki pod dekiel, dwa uszczelniacze górne (ostatecznie niewymienione - nie było potrzeby, dolny był zapocony), przy okazji świece (ale nie z aso - jeszcze nie płaciłem więc nie wiem ale chyba coś około 50zł/sztuka)
okazało się że trzeba jeszcze wymienić napinacz hydrauliczny (mechanik się dziwił że nie dali od razu bo to raczej część standardowa przy rozrządach w różnych silnikach, mój chodził ale był mocno zapocony) - koszt napinacza po tym samym rabacie 555 (subaru rules Uśmiech )
nie jest to strasznie wymagająca robota - ogarnięty mechanik da sobie z tym radę bez problemu - około 6 godzin bez żadnego pośpiechu, service manual w zasadzie zbędny Oczko
tyle Uśmiech
Odpowiedz
#16
W poście inicjującym ten wątek pojawia się zestaw rozrządu http://allegro.pl/rozrzad-honda-odyssey-...75643.html Ponieważ nikt nie wyraził opinii na temat tego zestawu, to chciałem dopytać o ewentualne doświadczenia, jeśli ktoś go montował. AISIN i GMB to skądinąd znane japońskie marki z wieloletnia tradycją, a amerykańskiego GATES'a też nie trzeba reklamować. Nie wykluczone także, że części OEM oferowane przez Hondę też zostały wyprodukowane przez któregoś z ww. dostawców. A zatem montować czy nie ?
Ponadto jeszcze pytanie o pompę wody. Manual na UE mówi o sprawdzeniu pompy wody przy okazji wymiany paska, czy obraca się swobodnie. Ponieważ mam przejechane niespełna 90 kkm, ale 8 lat mija to jeśli pompa nie będzie wykazywała żadnych niepokojących objawow, zamierzam ją pozostawić. Mam nadzieję, że nie jest to zły pomysł?
Odpowiedz
#17
Ja w tamtym roku też ze względu na lata pomimo niskiego przebiegu poniżej 90tys. wymieniłem komplet wraz z pompą wody. Jak później ogłądałem z mechanikiem wyjęte części to nie wykazywały oznak zużycia i pewnie drugie tyle by przejechały ale jak to mówią "strzeżonego Pan Bóg strzeże":-)
Odpowiedz
#18
Kontaktowałem się ostatnio z mechanikiem, u którego zamierzam wymienić rozrząd (przepracował kilkanaście lat w serwisie hondy) i powiedział mi że do wymiany będę potrzebował pasek i rolki prowadzącą oraz napinającą, natomiast nie ma potrzeby wymiany pompy wody i tłumika drgań skrętnych. Koszt robocizny, to 350 PLN.
Zajmuje mnie natomiast inne zagadnienie: wieku paska rozrządu. Honda zaleca wymianę paska po upływie 8 lat, bez względu na przebieg, a to oznacza, że nowy, wymieniany pasek powinien być wyprodukowany w roku, w którym będzie montowany w samochodzie bądź w roku poprzedzajacym rok montażu. Chyba, że 8 letni okres liczony jest nie od daty produkcji, a od daty montażu i znaczenie ma nie sam proces starzenia się materiału, z którego został zrobiony pasek, wtedy gdy pasek leży sobie na półce w magazynie, a napięcie paska w układzie rozrządu. Jeśli natomiast znaczenie ma także data produkcji, to jak ją sprawdzić i czy sprzedawca, u którego dokonujemy zakupu oryginalnego paska dba o właściwą rotację takich pasków na magazynie, tzn. nie sprzedaje "starych" pasków lecz oddaje je na przemiał.
Odpowiedz
#19
Na chlopski rozum to zuzycie materialu ma znaczenie i data produkcji sie liczy. Oczywiscie material zuzywa sie mniej jak sobie lezy w cieplym magazynie a wiecej gdy jest zalozony w samochodzie i raz jest zima, raz lato, deszcz, snieg i bloto. Napiecie ma znaczenie w tym sensie, ze trzeba sprawdzic czy jest odpowiednie Oczko.
Pompe wody ja bede i tak wymienial "przy okazji", koszt wiele wiekszy nie bedzie a glowa spokojna Oczko.
Caly zestaw OEM w opakowaniach Hondy razem z pompa wody mozna z USA sprowadzic za +-1000pln + przesylka: http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-OEM-Ac...2a4b1a921d

Nie wiem ile w PL by taki zestaw wyszedl?
Odpowiedz
#20
5 godzin na rozrząd w KB1 to mało? Za pierwszym razem owszem za 2 razem troszkę ponad 4 godz. Za pierwszym razem wałek rozrządu w Acco 7gen wymieniałem 5godz za drugim 2godz.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości