Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie łapie rozrusznik / wymiana rozrządu
#11
dokładnie odpalamy tylko na pozycji Parking więc to mogłobyć przyczyną.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#12
W innej pozycji nie zakręci rozrusznikiem, poza tym odpalić można zarówno w pozycji P jak i N.

bartek007x po rozważeniu, z Twojego opisu może wynikać jeszcze błąd immobilizera. W następnym takim przypadku zobacz czy miga Ci na zielono kontrolka z kluczykiem. Jeśli miga, to problemem jest immobilizer - normalna w legendach. najlepiej wyjąć kluczyk i przełożyć go odwrotnie.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#13
(04-03-2014, 4:54 )K278 napisał(a): W innej pozycji nie zakręci rozrusznikiem, poza tym odpalić można zarówno w pozycji P jak i N.
Tak mi przyszlo do glowy, niby prosta rzecz,ale zdazyla sie u mnie.
Tak jak koledzy pisza odpalenie auta jest mozliwe w pozycji parking lub neutral. Mi zdazyla sie podobna sytuacja jak u ciebie,ale wystarczylo ruszyc lewarkiem I rozrusznik zaskoczyl. Wnioskuje, ze polozenie lewarka jest odczywane poprzez odpowiednie styki I mimo iz miales lewarek w pozycji P lub N,to komputer tego nie widzial I stad brak reakcji. Przy kolejnym takim klopocie sprawdz czy porusznie lewarkiem nie rozwiaze klopotu.
Odpowiedz
#14
dobrze potestuj bo to nie d seria zeby wymienic rozrusznik w 5 minut Uśmiech
pompe wody zapewne bedziesz mial dobra w ka9 dobrze trzymaja
Odpowiedz
#15
przypomnę że z rozrządem wymienia się wszystko łącznie z pompą. tak jak w motocyklu łańcuch z zębatkami. owszem, są tacy co i łańcuch skrócą, i zębatki obrócą Oczko
Odpowiedz
#16
mi powiedziano w ASO że w 99% pomp się nie wymienia. Efekt po rozebraniu ciekła a łozysko buczało jak w kole.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#17
na 99% chwyt marketngowy. dodatkowa kasa na serwis...
może być i tak, że się uda. widząc osobiście ile to pochłania pracy, radzę nie ryzykować. pompa to niecałe 100zł...

jak rozrusznik?
Odpowiedz
#18
pompa wody niecałe 100zł do KA9 ?? biorę kazdą ilość Uśmiech chodzi mi o to że w 99% przypadków się nie wymienia a u mnie była w bardzo kiepskim stanie.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#19
Panowie, aż taki zielony nie jestem Język - odpalam i gasze na P, nigdy inaczej. (przeraża mnie fakt, co będzie jeśli auto odmówi posłuszeństwa a trzeba będzie holować :O )

ATOM, zaciekawiłeś mnie swoją wypowiedzią.
Dlaczego ? Po wyjęciu kluczyka mruga kilka razy na zielono kluczyk - co on oznacza ?

PAWELSZCZECIN, nie ma co dziadować moim zdaniem na rozrząd, pompa siądzie i później będziesz sobie pluł w twarz, że jej nie wymieniłeś od razu, tylko dodatkowa robota, koszta i czas Uśmiech
Odpowiedz
#20
zielony kluczyk oznacza immobilizer. Jak jest stale zapalone oznacza sparowanie transpondera kluczyka (klasyczny unique) z systemem - znaczy suma kontrolna się zgadza.
Jak miga oznacza iż się nie sparowało i nie odpali.
Jak wyciągasz kluczyk ma prawo zamigać...czytnik traci połączenie z transponderem.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości