Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana rozrządu .... Pytania ???
#11
(01-26-2014, 22:58 )pawelszczecin napisał(a): nie szukajcie w IC bo oni w Japonii to są cienkie bolki i ich katalog ma mnóstwo błędów. Towar który posiadają jest po dawnym JC Auto i mają beznadziejne jakościowo brendowe produkty typu YAMATO czy ABE. Są w Polsce hurtownie wyspecjalizowane w części do aut azjatyckich ale napewno do nic nie zalicza się IC. Tylko na stronie http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda szukajcie po nr OE części. Jeśli ktoś ma z tym kłopot służę pomocą. Pozdro
P.S. Wiem ze odgrzałem kotleta ale może komuś ta informacja być przydatna.

Popieram IC jeżeli chodzi o japońce leży. Ja do swojego KA9 ile razy dzwoniłem o byle szczegół to nie mieli nic. Przegub tak coś mają ale brak dostępności cena ok 500zł a w sklepie który to zajmuje się szczególnie Japończykami (porównać go można do osiedlowego spożywczaka) znalazł je bez problemu z ceną od 90zł do 460zł. A swoją drogą muszę tylko wygrzebać starą półośkę od accorda bo ten sam przegub chyba pasuje z acco do KA9.

Wracając do tematu. Rozrząd w ka9 nie należy do łatwych ale i specjalnie trudny też nie jest, ale jak nie masz doświadczenia z wymianą takich tematów daruj sobie bo mała nieuwaga i masz duży problem.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#12
co jeszcze należałoby wymienić przy okazji rozrządu? oczywiście pompa wody i ew jeszcze co? lub może ktoś zrobiłby liste potrzebnych do wymiany części (ile pasków, rolek i co tam jeszcze potrzeba)
Odpowiedz
#13
jak brałem części od pawelszczecin to zamówiłem 2 paski, 2 rolki i pompę wody.
Odpowiedz
#14
Dobra niech ktoś napisze najlepiej z numerkami ;P

Co wchodzi w skład wymiany rozrządu wg IC to pasek i jedna rolka , ale jakoś mało mi się wydaje
Odpowiedz
#15
Lechu przestań z tym IC najgorsze krosy najgorsza firma z częściami do aut japońskich. Są 2 paski i 2 rolki i pompa wody.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#16
Witam,
dla doświadczonych mechaników kompletna wymiana rozrządu i pompy wody w KA9 nie jest problemem. Tak oczywiście powinno być, lecz z doświadczenia wiem, że nawet ci najlepsi mają problem z jednym małym szczegółem w naszych silnikach, na który nikt nie zwraca uwagi, a potem... konieczny ponowny demontaż rozrządu, ale po kolei z tym wszystkim...

A więc odbieram jakiś czas temu moją KA9 po takiej naprawie-wymianie, odpalam silnik jeszcze w hali warsztatu, a tu zaczyna trząść całą budą jakby nie pracował jeden, może dwa cylindry. To tak, jakby kabli do cewek nie podłączyli, może kabli od wtryskiwaczy, ale myślę sobie, że to trochę nie ta droga, zwłaszcza przy wymianie rozrządu. Pytam więc szefa serwisu, zresztą od lat znanego mi fana Hondy, jak jego spece ustawili koła rozrządu? Sam sprawdzał i wszystko jest na pewno dobrze. Zadałem mu pytanie: a jak są ustawione wałki wyważające silnik, przecież na tych w Legendzie nie ma znaków jak na kołach rozrządu, albo takich samych w Accordzie... i tu konsternacja...

No niestety chłopaki mieli kolejne rozbieranie rozrządu i konieczną kalibrację ustawienia wspomnianych wałków przy pomocy śrubokręta. A chodzi o to, że podczas gdy mamy rozebrany układ rozrządu z boku silnika na osiach wałków wyważających znajdują się otwory, w które należy włożyć jakiś pręt albo śrubokręt i kręcić dotąd zębatką wałka wyważającego aż te wsuną się głębiej czyli pokryją z otworem kalibracyjnym na wałkach. Cała filozofia polega na tym, że wałki napędzane są poprzez przekładnię i kręcą się dwa razy szybciej niż sama zębatka! To uniemożliwia ustawienie wałków wg. znaków na zębatkach. Szef podziękował mi za "dobrą radę" zresztą jasno opisaną w instrukcji serwisowej naszych Legend, do której lektury namawiam wszystkich Szczęśliwy
pozdrawiam
Legenda
Odpowiedz
#17
W temacie rozrządu-ktoś poleci kogoś z okolic Warszawy do wymiany?
Czytałem na forum że w Legionowie jest zakład.Macie jakieś dobre namiary?
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości