Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hamulce ka9
#1
witam mam nastepujacy problem podczas hamowania auto ucieka mi na prawa strone wyciagnolem zaciski z 2 str wyczyscilem zmienilem gumki zmienilem plyn dalej nic prowadnice chodza oprócz sciagania trzymaja mi lekko te dw przednie zaciski. Mial ktos takie fazy w aucie ?
Odpowiedz
#2
A patrzyles czy oba tloczki chodza?
Przyblokowany przewod hamulcowy i sie pompuje?
W koncu moze to kwestia zawieszenia i przez to plynie auto?
Odpowiedz
#3
Zerknij jeszcze chociażby na tuleje na wahaczach, uszkodzona będzie dawała podobny efekt Uśmiech
Odpowiedz
#4
zawieszenie ok tloczki hodza zaciski byly rozebrane wyczyszczone zmienione gumki mimo to zaciski lekko trzymaja i przy jezdzie ponad 100 km/h po nacisnieciu hamulca auto stawia w poprzek
Odpowiedz
#5
Jesli jest tak jak mowisz,ze wszystko w zacisku sie rusza, to moze rzeczywiscie przewod ci trzyma plyn i uniemozliwia odbicie tloczka. Wiem,ze to naciagana teoria, ale widzialem taki efekt, przewod dzialal jak zawor zwrotny, w strone zacisku byl przeplyw, a w powrotna strone odwarstwiajacy sie przewod blokowal plyn.
Ja mialem przypadek,ze auto dziwnie plywalo po drodze,a zawieszenie sprawdzalem kilkukrotnie, wlacznie z niepotrzebna wymiana lacznikow. Okazalo sie,ze trzymal mi tylny zacisk, tyle ze u mnie sprawa byla ewidentna, bo prowadnice sie zaspawaly.
Zweryfikuj czy po jezdzie z taka predkoscia, ale bez gwaltownego hamowania (sprobuj wyhamowac sie skrzynia) grzeja ci sie kola? Moze pod wplywem temperatury cos zaczyna zle dzialac i trzymaja. Moze kwestia uzytego smaru przy prowadnicach i klockach?
Odpowiedz
#6
A sprawdzałeś wszystkie cztery zaciski? Przód i tył?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości