Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja freon ?
#11
(05-26-2015, 19:38 )pandrummer1 napisał(a): Odświeżam temat,bo lada chwila będę ożywiał klimatyzacje. Mam instalację na stary czynnik, który wyfrunął lata temu - co doradzacie.? Czy ktoś ,ma nowe wiadomości, robił to i wie co i jak. Kogo polecić, gdzie i za ile? Dziękuję za wszelka pomoc...Pozdrawiam!
Tak jak kolega wyzej pisal, serwisy lodowek, nie rozmawiaj przez telefon tylko podjedz osobiscie i zalatw to w 4 oczy. Rzecz jak najbardziej do ograniecia i nie laduj nowych czynnikow, zamiennikow etc, bo bedziesz za chwile naprawial klimatyzacje. 
Odpowiedz
#12
Ok. Dzięki za konkretną wskazówkę. Nie wiedziałem, ze oni dysponują w ogóle takimi rzeczami.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#13
biznes lodówkowo-pralkowy jest nieśmiertelny Uśmiech
Odpowiedz
#14
A słuchajcie jak się do tego zabrać, odbudowywaliście może u siebie instalację? U mnie ona nie chodzi parę ładnych lat i nie wiem czy rwać wszystko i zastępować wszystkie rurki itd nowymi czy tez zostawić tak jak jest? Jakiś środek chemiczny najpierw wlać olej czy cos ,żeby przeczyścić wszystko od środka? Robił to ktoś?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#15
osobiście zmieniałem kompresor i część przewodów. jeśli wszystko wygląda dobrze z zewnątrz, nie polecam demontażu. nie jestem w temacie jeśli chodzi o sprawdzanie szczelności, ale to robi chyba zwykły spray do tego celu przeznaczony.
Odpowiedz
#16
Po pierwsze to sprawdź na początek szczelność systemu i jego stan (korozja)... Bo może się okazać, że nabijanie systemu to jak nalewanie wody do podziurawionego wiadra... Druga sprawa to sprawdzenie, czy poprawnie pracuje kompresor... Czynnik ma za zadanie smarować komponenty, dlatego klimę uruchamiamy na parę minut co tydzień nawet w zimie (jeśli ktoś jej wtedy nie używa). Jeśli lata go nie było w systemie, to najczęściej nie wychodzi na dobre...
Legend Coupe KA8 przedliftowa bez szeroko pojętego "tjuningu" i zeszpecenia- sprzedana. Powoli "przymierzam się" jednak do poliftowego E24 i czekam na właściwe KA8

Odpowiedz
#17
Jestem tego świadomy. Poprzednik zatarł kompresor i tak zostawił. Ja kupiłem inny i teraz planuje ożywić klimę i pytam od czego zacząć. Wygląda na to,zę po założeniu sprężarki pojadę na azot zeby sprawdzić co i jak. Tylko pytanie: Czy system A/C odbiera obecność azotu w systemie tak samo jak np freonu? Chodzi mi oto czy po wpuszczeniu azotu będę w stanie sprawdzić sprawność działania reszty komponentów A/C?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#18
Peter ma namiar w Łodzi jeśli Cie ratuje Uśmiech
Odpowiedz
#19
(05-29-2015, 16:51 )novelisc napisał(a): Peter ma namiar w Łodzi jeśli Cie ratuje Uśmiech

zapytam Piotrka, rzucałem temat klimy,ale nic nie wspominał...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#20
Sprawdzanie azotem ma tylko za zadanie ukazać nieszczelności. Czujniki w klimatyzacji reagują na ciśnienie wiec to bez różnicy czy to azot czy freon jednak dla reszty układu jest olbrzymia różnicą do freonu dodaje sie olej kontrast itd. nie polecam uruchamiać klimatyzacji gdy jest sprawdzana azotem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości