Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
znikają bięgi
#1
Witam wszystkim mam taki problem iż w moim legendzie w skrzyni automatycznej znikają biegi i zdarza się to coraz częściej. Wie ktoś co może być przyczyną ?bo po wyczytaniu błędów wyszło na nm speed sensor..
Odpowiedz
#2
da się wyczyścić ten czujnik prędkości skrzyni?? Coś pomoże to? A jak nie to jakie koszta nowego.
Odpowiedz
#3
To jest czujnik elektryczny więc czyszczenie nie pomoże.
Tylko wymiana na sprawny.
Nawet chyba mam taki Oczko
Odpowiedz
#4
(05-23-2015, 16:57 )Peter napisał(a): To jest czujnik elektryczny więc czyszczenie nie pomoże.
Tylko wymiana na sprawny.
Nawet chyba mam taki Oczko

masz taki?? 
Odpowiedz
#5
Za opisywany problem może odpowiadać zespół czujników i zawór elektromagnetycznego sterowania skrzynią.
Należy oczywiście najpierw wyklucz problemy mechaniczne i z olejem ( zła jakość, niski stan oleju, itp. ).
W tym przypadku jednak wskazanie komputera  jest według mnie rozstrzygające.
Na załączonym zdjeciu są trzy elementy:

1. NM SPEED SENSOR
2. NC SPEED SENSOR
3. LOCK UP CONTROL SOLENOID VALVE ASSEMBLY.

Wszystkie trzy synchronizują prace solenoidów w skrzyni oraz sprzęgła więc błąd odczytu z tych czujników może powodować ciężką ( wydłużoną ) zmianę biegów, przycięcia, wypadanie biegów, itp.
Według mnie jak juz dobierać się do tego czujnika to wymienić je wszystkie - robota ta sama a wszystkie potencjalne problemy ze sterowaniem będą wyeliminowane.

[Obrazek: 599bda9a0f3df841m.jpg]
Odpowiedz
#6
(05-24-2015, 19:12 )Peter napisał(a): Za opisywany problem może odpowiadać zespół czujników i zawór elektromagnetycznego sterowania skrzynią.
Należy oczywiście najpierw wyklucz problemy mechaniczne i z olejem ( zła jakość, niski stan oleju, itp. ).
W tym przypadku jednak wskazanie komputera  jest według mnie rozstrzygające.
Na załączonym zdjeciu są trzy elementy:

1. NM SPEED SENSOR
2. NC SPEED SENSOR
3. LOCK UP CONTROL SOLENOID VALVE ASSEMBLY.

Wszystkie trzy synchronizują prace solenoidów w skrzyni oraz sprzęgła więc błąd odczytu z tych czujników może powodować ciężką ( wydłużoną ) zmianę biegów, przycięcia, wypadanie biegów, itp.
Według mnie jak juz dobierać się do tego czujnika to wymienić je wszystkie - robota ta sama a wszystkie potencjalne problemy ze sterowaniem będą wyeliminowane.

[Obrazek: 599bda9a0f3df841m.jpg]

słuchaj wymieniłem czujnik i jeden potem i drugi i nic ciągle to samo. Bieg jest zaraz znika i jak zgaszę auto poczekam chwile i odpalę to znowu jest ale tylko na chwilę. Dziwnie silnik pracuję tak jakby gdzieś do skrzyni nie dostawał się olej. Pomoże ktoś??
Odpowiedz
#7
Moze trzeba przepłukać skrzynię olejem albo pozostałe czujniki zdiagnozować i ewentualnie wymienić.
Odpowiedz
#8
(07-13-2015, 6:06 )Peter napisał(a): Moze trzeba przepłukać skrzynię olejem  albo pozostałe czujniki zdiagnozować i ewentualnie wymienić.

Wymieniłem oba a te dwa naboje co puszczają olej sprawdzałem i działają. Nie podoba mi się jak ta skrzynia chodzi tak jakby olej gdzieś nie szedł a nie dawno był wymieniany olej..
Odpowiedz
#9
Mnie ostatnio zupełnie zniknął 2gi bieg - skrzynia na śmietnik.
Odpowiedz
#10
(07-13-2015, 20:20 )Khaito napisał(a): Mnie ostatnio zupełnie zniknął 2gi bieg - skrzynia na śmietnik.

namyślam się nad wymianą skrzyni
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości