Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C35A - jak podnieść potencję ;)
#11
No nie wiem. Generalnie wydech tez bede robił. Zobaczymy co powiedzą fachowcy. Na pewno wazne sa kolektory wydechowe, ale to juz kasa konkretna.
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#12
Ja mam wsadzony stożek, wycięty kat i uklad z nierdzewki. Zrobię dzisiaj fotki.
Odpowiedz
#13
Wrzuć. Jakie wrażenia? Ktoś Ci robil czy sam?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#14
(06-03-2015, 17:48 )pandrummer1 napisał(a): Wrzuć. Jakie wrażenia? Ktoś Ci robil czy sam?

[Obrazek: 86ce8384f3ab61f5med.jpg]
[Obrazek: 97d9c61e7cc943f7med.jpg]

Tłumik zamawiałem w Warszawie wraz z rurami ale spawałem już sam.
Dolot robiłem z kumplem.
Wrażenia jest głośniej ale przyjemnie V6 pięknie brzmi, auto lepiej sie zbiera tzn szybciej reaguje.
Odpowiedz
#15
A skad wiesz ze zrobiles to dobrze, tzn ze moze przy inaczej zrobionym wydechu byloby jeszcze lepiej... Konsultowales sie z kims?
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#16
Tłumik jak tłumik, sam w sobie raczej nie ma większego wpływu na osiągi, ale dolot to bym odgrodził od ciepła Uśmiech W nadkole go, albo zrób jakąś przegrodę pod maską.
Odpowiedz
#17
Doradztwo i pomoc poprzedniego właściciela hondy, zajmuje się mechaniką i ma warsztat więc nie ma lipy. Wiadomo nie jest to super fachowo jak w warsztatach zajmujących się typowo podnoszeniem mocy i osiągów ale ja jestem zadowolony.
Odpowiedz
#18
(06-09-2015, 4:59 )ziemniak napisał(a): Tłumik jak tłumik, sam w sobie raczej nie ma większego wpływu na osiągi, ale dolot to bym odgrodził od ciepła Uśmiech W nadkole go, albo zrób jakąś przegrodę pod maską.

Po lewej stronie widać otwór ta dostaje sporo powietrza podczas jazdy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości