Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katalizator - gaz
#21
No właśnie u mechanika na komputerze wyskoczył "błąd katalizatora" kodu błędu nie pamiętam
Odpowiedz
#22
a ten temat dzieje ci sie na obu paliwach?
zrob test odzaluj na pb i pojezdzij na bence przez 1 caly dzien, jak sie nie zapali to masz przyczyne

blad katalizatora brzmi bardzo ogolnikowo, moze byc kat uszkodzony sam w sobie (bardzo rzadki przypadek), zla mieszanka na lpg, badz blad wlasnie sondy

poza swiecacym sie checkiem widzisz jakies inne nieprawidlowosci podczas jazdy? szarpania, przerywania, bekania i inne słowotwórcze wynalazki Uśmiech
Odpowiedz
#23
no właśnie żadnych objawów brak nic nie szarpie nie ksztusi ani nie dusi...
Odpowiedz
#24
A jak na benie?
Odpowiedz
#25
po zapalonym check'u jeździłem na benzynie zrobiłem jakieś 300km i nadal świecił, teraz będę próbował jeździć na benzynie bez check'a chociaż przyznam ze po to kupiłem auto z instalacją żeby trochę zaoszczędzić na paliwie
Odpowiedz
#26
Czasami wydaje mi sie, ze warto by bylo wziąć kartke i długopis i policzyc ile na tym gazie oszczędności...no i ile przez lpg ,, urwania dupy,, i przestojów. Sorki taka dygresja, ale kalkulator nie kłamie...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
#27
(07-18-2015, 19:56 )pandrummer1 napisał(a): Czasami wydaje mi sie, ze warto by bylo wziąć kartke i długopis i policzyc ile na tym gazie oszczędności...no i ile przez lpg ,, urwania dupy,, i przestojów. Sorki taka dygresja, ale kalkulator nie kłamie...

dokładnie nachodziły mnie rożne myśli przy każdej zmianie auta ,

co do liczenia to założyłem myślę ze dość ciekawy temat http://honda-legend.pl/showthread.php?ti...9#pid25509



Cytat:chociaż przyznam ze po to kupiłem auto z instalacją żeby trochę zaoszczędzić na paliwie

są auta które generują koszta bez różnicy czy diesel czy benzyna czy lpg , nie tylko benzynę ale całość musi się amortyzować i dopiero wtedy można mówić o oszczędnościach ,

zapewne jak bym kupił auto które ma zbiornik pojemności 100L to nie przeszkadzało by mi spalanie na poziomie 20L/100km byle bym się mieścił w 1x tankowanie w miesiącu [ dojazdy do pracy]każdy kierowca ma swoje wytyczne i na tej podstawie kieruje się walorami które auto musi mieć [ w moim przypadku 99% użytkowania auta to dojazdy do pracy i tankowanie 1x w miesiącu a mógłbym jeździć rowerem 12km to bym dopiero zaoszczędził ;P ] , zaś jeszcze 8 lat temu nie kupił bym auta benzynowego przy przelotach 70kkm rocznie ,


pandrummer1 dobrze napisał gdyż większość liczy tylko koszt przejechania 100km , często koszty eksploatacyjne LPG w przedziale 50.000 km są niemal ze takie same jak w przypadku jednostki wysokoprężnej jeżeli uwzględnimy ten sam profil kierowcy i używane auto bez gwarancji z podobnymi przebiegami , w przypadku nowych aut z gwarancja większość części eksploatacyjnych podlega warunkom gwarancyjnym wiec i tez koszta utrzymania są mniejsze i w takim przypadku LPG może być ekonomiczniejsze od ON ,


wracając do tematu katalizatora , jeżeli katalizator ma dwie sondy jedna przed i druga za katalizatorem to możliwe ze może system wygenerować  fizyczny błąd katalizatora , jeżeli jest tylko jedna sonda przed katalizatorem to system może jedynie domniemać uszkodzenie fizyczne katalizatora gdyż nie ma odczytu wartości za katalizatorem to tak po łebkach z palca pisane ,
błąd sondy lub katalizatora zaczyna się już w komorze spalania bo to jak i w jakim stopniu jest efektywne spalanie i jakość spalin oraz kompresja/szczelność układu ma wpływ na odczyt wartości przez same sondy dodatkowo sonda jeżeli jest niesprawna będzie generować błędy systemu ,
tak czy inaczej na układzie odpowiedzialnym za spalanie mieszanki się nie oszczędza ,

odpukać w niemalowane ale nie miałem w żadnej Hondzie problemu z katalizatorem lub Sonda Lambda  a podejście zawsze takie samo, świece na czas wymieniane filtr powietrza jak i zestawienie zapłonu kontrolowane dość często, najważniejsze są świece gdyż przy wymianie można mieć niejako zobrazowanie co się dzieje w komorze spalania ,
zobrazowanie jakości i diagnozę świec zapłonowych dostarczy wam każdy mechanizator który ogarnia conieco ,
Odpowiedz
#28
co do lpg to w wielkim skrocie to nie LPG dla silnika/auta/kierowcy jest problemem, tylko jego nieprawidłowy dobór i montaż
w zadnym aucie nigdy nie mialem kompletnie zadnych problemów z gazem, w silniku J serii jak wyżej opisywanym również
roznica jest taka ze wszystkie instalacje były założone w konkretnym warsztacie, bądź przezemnie osobiście

wracajac do tematu pb/lpg/check to nadal nic sie nie do wiedzieliśmy, bo twój test miał polegać na tym ze odpalasz auto na pb, nie masz bledu i od wtedy kontynuujesz jazde patrząc czy jazda tylko i wylacznie na pb wywola CE Oczko
Odpowiedz
#29
Kod błędu to: P0420 "katalizator rząd pierwszy wydajnośc poniżej wartości progowej"
Odpowiedz
#30
Na poczatek sprawdz wykres z sond lambda na benzynie przed i za katalizatorem. Przed powinna oscylowac (sinusoida) a tylnia powinna miec plaski wykres. Tylko jezdzij narazie na benzynie, zeby ECU sie zaadaptowalo do benzyny i skasuj bledy. Jak uklad jest sprawny to wszystko powinno byc w normie. Korekty krotko i dlugoterminowe w normach, sondy dzialajace tak jak trzeba. Jezeli dalej wyrzuci checka to patrzymy na wykresy sond. Dzialajaca sonda przed katalizatorem powinna miec wykres sinusoidalny i oscylowac w odpowiednich wartosciach a tylnia sonda powinna miec plaski wykres. Sama wymiana kata moze byc rozwiazaniem tymczasowym, bo jak zle wyregulowany gaz go wykonczyl to problem sie powtorzy. Trzeba znalezc przyczyne i zbadac czy uklad jest sprawny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości