Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend 3,5
Odgłos silnika jest jakby inny na P i N, więc chyba nie do końca.
Odpowiedz
nie szukałem specjalnie mocno ale wiki podaje że to to samo przełożenie
Odpowiedz
ok pokopałem chwilę w google, znalazłem w końcu to o czym kiedyś słyszałem

Tryby SKRZYNI

P (parking) – pozycja, która umożliwia uruchomienie silnika. Dźwignia przekłada się na pozycję P dopiero po tym, jak samochód całkowicie zatrzymany i umieszczony na hamulec ręczny.
D (ruch) – sytuacja, gdy dźwignia sterująca aktywuje ruch transportu, automatycznie dobierając odpowiedni bieg. W stosunku do innych trybów, w ruchu samochód znajduje się najdłużej.
R (bieg wsteczny) – pozycja, która umożliwia ruch pojazdu do tyłu. Załączenie jest możliwe po całkowitym zatrzymaniu auto przy naciskaniu pedału hamulca wciśnięty.
N (pozycja neutralna) – stan jałowy pracy silnika (bez przenoszenia momentu obrotowego kół), nie zaleca się do włączenia w czasie jazdy samochodu. Zwykle używana jest do podgrzewania silnika w zimie.
D3 (S) – pozycja niskiej transmisji. Uruchomienie polecany do małych zjazdach i podjazdach. Hamowanie transportu w tej pozycji bardziej skutecznie, niż w pozycji D.
D2 (L) – następujący zakres niskiej transmisji. Ekstra opcja dla ciężkich warunków drogowych (górskie serpentyny, gołoledź itp.).

mam tu na myśli pozycję N, już ktoś mi mówił kiedyś że auto szybciej zimą się rozgrzewa w tej pozycji a co za tym idzie również skrzynia. Pamiętam że temat omawiałem kiedy miałem swoje cd7 z trochę zmęczoną skrzynią i taką radę dostałem w celu szybszego jej rozgrzania zimą, bo gdy była ciepła to nie szarpała pomiędzy 1 a 2

Jest dużo różnych opinii na ten temat a co za tym idzie dyskusja jest ciekawa Uśmiech
Odpowiedz
(09-24-2015, 3:56 )Peter napisał(a):
(09-24-2015, 3:03 )Kubihondka napisał(a): Panowie dopiero znaleźli jakiś błąd na v wyskoczył czujnik ultradźwiękowy koło ksenona. Co to może być i jak to kosztowo może wyglądać.  Przez 70 km nic potem skasowali i Po przejechaniu paru km znowu swieci

A kiedy sie pochwalisz nowym nabytkiem? Oczko

Peter a kiedy ty sie pochwalisz swoją Hania ? Jestem bardzo ciekawy zdjec i twojego audio Oczko
Odpowiedz
(11-12-2015, 7:36 )dariusz2880 napisał(a):
(09-24-2015, 3:56 )Peter napisał(a):
(09-24-2015, 3:03 )Kubihondka napisał(a): Panowie dopiero znaleźli jakiś błąd na v wyskoczył czujnik ultradźwiękowy koło ksenona. Co to może być i jak to kosztowo może wyglądać.  Przez 70 km nic potem skasowali i Po przejechaniu paru km znowu swieci

A kiedy sie pochwalisz nowym nabytkiem? Oczko

Peter a kiedy ty sie pochwalisz swoją Hania ? Jestem bardzo ciekawy zdjec i twojego audio Oczko

Moja KB1 jest na forum od 2012 roku Oczko
P.S.:
Nie róbmy offtopa w tym temacie.
Odpowiedz
Witam
od 3 miesiecy wymienilem tylko zarniki i olej
przyszedl czas na wycieraczki szyb
polecilby ktos cos dobrego nie z aso ? gdzie szukac ?czy zwyczajne np carrefourowskie to dobry wybor ?
Odpowiedz
Ja mam nowe ale nie wiem czy z aso bo juz były .
Odpowiedz
pytałem chyba z 4 miesiące temu[z ciekawowści czy coś się zmieniło] to nie ma zamiennika piór wycieraczek do KB1/2. Także do kerfura to pozostaje iść po piwko a nie po części do Legend ;-)
v6
Odpowiedz
oki czyli nalezy wybrac sie do ASO
dzieki Oczko
Odpowiedz
możesz ewentualnie same gumy kupić i wymienić - gumy w aso około 90zł z tego co pamiętam, gdzie indziej około 30zł (tyle że trzeba dociąć na wymiar)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości