Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend 3,5
(08-29-2015, 9:24 )dariusz2880 napisał(a): W mieście 14 wzwyż.
Trasa 11-13 litra.

a jak z poziomem halasu przy około 160-170??? nie jest głośno ze wzg na 5 biegów....
jakie obroty utrzymuje przy tych prędkościach?
Odpowiedz
U mnie szumi juz przy 50 w miescie nwm czy to wina opon ?
Odpowiedz
Legend jest tak skonstruowany, że nawet przy prędkości 170 km/h w kabinie jest stosunkowo cicho - w porównaniu np.: do aut klasy Octawia, Mondeo.
Można bez unoszenia głosu korzystać z zestawu głośnomówiącego.
Nie mam porównania z autami o podobnym standardzie ( A6, E klasa, itp. ), więc się nie wypowiadam.
Za dobre wyciszenie odpowiada m.in. konstrukcja szyb bocznych - pierwsze na świecie szyby z zakładkami, co powoduje, że płaszczyzna boczna jest gładka oraz system ANC, wysyłający przeciwfazę dla wysokich obrotów silnika.
Niestety jakikolwiek problem z odstająca chocby minimalnie listwą/uszczelką, powoduje, że świszczy aż miło.
Trzeba szczególnie pilnować szybiarzy i blacharzy bo auto z nieprawidłowo zamocowanymi listwami ( np.: uszkodzone spinki ) może doprowadzić do pasji.
Odpowiedz
Dariusz:
wg mnie wina opon, opony potrafią generować cholernie duży hałas
Odpowiedz
lukaszmmarek:
Teoretyczne na V biegu przy 3000 obrotów powinien mieć 162 km/h.
Policzyłem wg. danych dla KB1 2006 z tej strony: http://www.automobile-catalog.com
Wg mnie jest cicho, ale niestety nie mam porównania z podobną klasą.
Odpowiedz
Jezeli chodzi o szumy powietrza to tak jak Peter napisal. Jest bardzo cicho. Troche gorzej z szumami przenoszonymi przez zawieszenie niestety. Dalej jest duzo ciszej niz nizsza klasa D, ale wydaje mi sie, ze troche za glosno jak na swoja klase. Latwo tego doswiadczyc porownujac szumy przy jezdzcie na idealnym czarniutkim asfalcie. Glosnosc praktycznie taka sama i nie ma duzej roznicy miedzy 120 a 180. Zjedzmy na troche gorsze drogi z gorsza nawierzchnia i jest juz zdecydowanie gorzej Smutny.
Opony oczywiscie tez maja znaczenie.
Odpowiedz
Dlatego ja hania latam zero szumów OczkoOczkoOczko
Odpowiedz
(01-11-2016, 5:23 )kemot napisał(a): Ile? Uśmiech

145 zł brutto robocizna
to się ociera o kradzież Oczko
Odpowiedz
Kubihondka Ja myślę tak: mało jezdzisz,srednio lub dosc dużo - benzyna.
Bardzo dużo jezdzisz- gaz.
Tylko wtedy kosztuje Cie wszystko- oleje, klocki, tarcze, amortyzatory itd.
Ogromne przebiegi robi sie dieslami, a nie Legendem, a śmię sie domyślać, ze takich nie robisz swoiją Legendą...
Ludzie zejdźcie z drogi... Uśmiech
Odpowiedz
O kim mówisz ??
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości