Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tempomat!
#11
Musisz szarnac cala dmuchawe, ktora jest spojnym elementem, nie ma potrzeby rozdzielania jej oslon. Przy okazji sobie posprzatasz syf z chwytu powietrza i wnetrza dmuchawy.
Odpowiedz
#12
czyli zapewne potrzeba mi zdjąć schowek, to chwila.
na pewno nie muszę ruszać tego co w kierunku kierowcy idzie tzn całego zespołu nagrzewnicy?

jakieś śrubki ukryte, aby wyjąć całość dmuchawy?

Obudowa dmuchawy jest na 100% rozbieralna bo wymieniałem wentylator dmuchawy i z dołu po odkręceniu osłony zespołu dmuchawy jest do tego dojście.

Syf już dawno pozbierany z nagrzewnicy, dmuchawy i nawet pod metalową blachą zakrywającą wlot do dmuchawy - tak przy okazji wymiany przedniej szyby i naprawy tej zakichanej blachy, która uwielbia korodować.
v6
Odpowiedz
#13
Tak jest, schowek, ramke dookola schowka, dmuchawa trzyma sie na 3 bodajze srubach 10 tkach wkrecanych w przegrode komory. Nic przy nagrzewnicy nie trzeba ruszac. Taki maly harc dla Ciebie na rozgrzewke miedzy jednym a drugim modem przy ksenonach! Szczęśliwy
Odpowiedz
#14
Dzięki za wskazówki!


jakoś sobie mam nadzieję dam radę Uśmiech

wczoraj wpinałem instalacje pod halogeny seryjną - łomamamija!
v6
Odpowiedz
#15
i zrobione!

jak się okazało szlag trafił skrzyneczkę tempomatu. Miałem z anglika o zupełnie innych kodach i numerach seryjnych, ale z AT i działa. Jedynie wymagało przełożenia obudowy metalowej z uwagi na inne rozmieszczenie mocowań RHD i LHD.

Przy okazji ustawiłem poduchę pasażera bo coś się jej z jednej strony źle dolegało do dechy Uśmiech
v6
Odpowiedz
#16
(12-19-2009, 19:54 )Legend95 napisał(a): czyli zapewne potrzeba mi zdjąć schowek, to chwila.
na pewno nie muszę ruszać tego co w kierunku kierowcy idzie tzn całego zespołu nagrzewnicy?

jakieś śrubki ukryte, aby wyjąć całość dmuchawy?

Obudowa dmuchawy jest na 100% rozbieralna bo wymieniałem wentylator dmuchawy i z dołu po odkręceniu osłony zespołu dmuchawy jest do tego dojście.

Syf już dawno pozbierany z nagrzewnicy, dmuchawy i nawet pod metalową blachą zakrywającą wlot do dmuchawy - tak przy okazji wymiany przedniej szyby i naprawy tej zakichanej blachy, która uwielbia korodować.


[KB1 z 2007] znalazlem tu podobny temat, który przerabiam. Po wlaczeniu klimy tak wali - ze nic nie widac na oczy , az lzy leca :-)
wymienilem filtr kabinowy. znalazlem wiatraczek-dmuchawe pod filtrem . ale gdzie jest ten parownikod klimy. jak sie do niego dostac zeby oczyscic. Przy butli spraya ze srodkiem odgrzybiajacym mam 50 cm wezyk . Wolalbym jednak znalesc sposob jak mozna dobrac sie do parownika od klimy zeby cos widziec co sie robi.
czy ktos to przerabial ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości