Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czujnik opon
#11
tak wszystko sprawdzone i nic nie pomogło TCS sprawny na 100% tylko wyłacznik nie działa bo wcześniejszy właściciel go odłaczył i jej cały czas włączony.
Odpowiedz
#12
A czemu go odlaczył z jakiego powodu? Zreszta tak caly czas jeździc na TCS to tez nie bardzo.
Odpowiedz
#13
Peter napisał(a):Raczej obwod nie ma nic do rzeczy, kwestia predkosci obrotowej koła sie liczy, wiadomo przy kapciu jedno koło zaczyna sie kleic. Obwod kół miałby znaczenie owszem, gdyby na aucie były koła w roznych rozmiarach, wtedy kazde zmienia swoj promien, zatem predkosc obrotowe tez sie roznia. Chyba, ze naszemu koledze zapodali rozne oponki 8-)

No właśnie, a z czego wynika różnica prędkości obrotowej koła jak nie z jego obwodu? Inny rozmiar opon, ubytek ciśnienia to zmiana obwody koła, który przekłada się na jego prędkość obrotową i dzięki temu komputer poznaje, że coś złego się dzieje z którymś z kół.

Givan napisał(a):Czyli, po tym co Peter mowi, wyglada na to ze trzeba wyczyscic czujniki i pierscienie ABS na kolach


raczej nie. Problem pojawił się po założeniu innych kół/opon. Wcześniej więc system był sprawny bo nic nie sygnalizował.

Peter napisał(a):A czemu go odlaczył z jakiego powodu? Zreszta tak caly czas jeździc na TCS to tez nie bardzo.


nie bardzo rozumiem? Ja cały czas jeżdzę z TCS on bo gdy go wyłączysz w oczy zagląda perfidnie oślepiająca żółta kontrolka ostrzegająca o dezaktywacji TCS.

Samo odłączenie TCS przez poprzedniego właściciela to ciekawe zagadnienie samo w sobie. Czy Twoja Legend ma może LPG?

A samo TWS to raczej dodatek to bogatego wyposażenia. Kiedyś zrobiłem test. Upuściłem powietrze w jednej z opon do ok 1 atm i przejechałem tak ok 25km - lampka TWS ani mrugnęła. Po zmianie kół na zimowe 15' rozbłyskała się od razu Szczęśliwy
v6
Odpowiedz
#14
A owszem prędkośc obrotowa koła zalezy m.in. od jego średnicy ale ta ma znaczenie, dopiero wtedy gdy na osiach pozakladane bylyby rózne wielkosci kół, wtedy faktycznie kazde koło kreci inaczej. W przypadku gdy wszystkie koła maja inna srednice niz fabryczna ale kazde kolo taka sama niema to dla systemu zadnego znaczenia, wazne, ze kazde koło kreci rowno. Dowod? Na swojej Hondzie przerobilem rozmiary kół od 15 do 17 stu z roznymi kombinacjami wielkosci opon. TWS nie zapalil sie ani razu 8-) Swoja droga, jakis czas temu wywaliłem caly TCS z auta, nie jest mi do niczego potrzebny a tylko powietrze w dolocie spowalnia.
Odpowiedz
#15
Więc wracamy do jednej rzeczy - obwód ma znaczenie i tu raczej nie ma znaczenie w jakiej postaci - czy ubytek ciśnienia czy zmiana kół - zależy jaką tolernację ma komputer.

W mojej pierwszej Legend co wymiana kół zima-lato, lato zima musiałem kasować TWS bo się żółta kontrolka pojawiała. Bo tym co czytam/słyszę TWS jest o kant D potłuc.
v6
Odpowiedz
#16
Tak posiadam lpg w mojej Hondzie Prinsa z której jestem bardzo zadowolony pije średnio 14 lit przy dośc dynamicznej jeździe. A z Tcs to sprawa wygląda tak odłączył dlatego wyłącznik żeby przypadkiem nogą nie wyłączyc go przez przypadek w zimie, i wypadku przez to nie spowodowac.(dziwny człowiek) Sprubuje dojśc w którym miejscu go odpiął i podłączyc. Po ogłączeniu klemy wszystko działa jak wcześniej cieszy mnie to bardzo bo ta lampka była denerwująca.
Odpowiedz
#17
ten gość Ci nagadał takie bzdety? Ciężko mi sobie wyobrazić, że można przypadkową nogą trafić akurat w przełącznik TCS, w ogóle w głowie mi się nie mieści, że w tą strefę przełączników można przypadkowo odnóża wsadzić. Zgoda - podczas kopulacji we wnętrzu Szczęśliwy

TCS to nie stabilizacja toru jazdy,ale "pomoc przy ruszaniu" i podczas jazdy - chodzi o to, aby po kickdownie koła w miejscu nie kręciły.

Pytałem o instalację bo może monterowi TCS przeszkadzał więc zamiast pomyśleć go wywalił lub też gaz dokonał destrukcji.

Pokaż foto przegrody silnika.

to, że mruga Ci TWS to moim zdaniem zmiana rozmiaru kół.
v6
Odpowiedz
#18
He he racja, niezła lipa z tym tlumaczeniem na temat TCS, cos poważniejszego musi być na rzeczy Szczęśliwy Marcin, świete slowa TWS o kant d..., taki gadzet wypasiony nie wiadomo po co, jakby 4 WS nie mogli wrzucić do Legenda Oczko
Odpowiedz
#19
jak już rozprawiamy o 4.... to podczas takiej pogody widziałbym 4WD!

plusem TWS jest to, że po zmianie felg można komputer nauczyć rozmiaru opon :mrgreen:
v6
Odpowiedz
#20
wczoraj grzebałem przy aucie i faktycznie był odłaczony po podpięciu wyłacznik raz działa taz nie jak przytrzymam dłuzej to załancza i rozłancza TCS ale czasami wogóle nie działa. Jak mówicie gdzie dalej mogę szukac przyczyny?? czy spróbowac włacznik zmienic na początek? ale po mojemu to nie jego wina tylko czegos innego. Foty komory może jutro wrzucę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości