Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kontrolki Check Engine + Wykrzynik + VSA
#11
w razie co sonda lambda dostępna u mnie jest z wtyczką w bdb cenie. więcej pw
Odpowiedz
#12
W moim ka9 mam identycznie. Te trzy kontrolki zaswiecają się w dziwnych momentach, nieraz jak stoję i się zapalą a nieraz jak ostro przyspieszam. Ponowne odpalenie i kontrolki znikają. Troche mnie to irytuje już. Zrobilem backup to na pare dni jakby to vsa z wykrzyknikiem sie mniej swiecilo ale pozniej znowu tak samo. Gdzie szukać przyczyny??
Odpowiedz
#13
(02-08-2016, 7:35 )wilku napisał(a): W moim ka9 mam identycznie. Te trzy kontrolki zaswiecają się w dziwnych momentach, nieraz jak stoję i się zapalą a nieraz jak ostro przyspieszam. Ponowne odpalenie i kontrolki znikają. Troche mnie to irytuje już. Zrobilem backup to na pare dni jakby to vsa z wykrzyknikiem sie mniej swiecilo ale pozniej znowu tak samo. Gdzie szukać przyczyny??

u Ciebie to ewidentnie mało płynu hamulcowego. Miałem identyczny objaw.
Odpowiedz
#14
Płyn mam max Uśmiech, inne pomysly?
Odpowiedz
#15
(02-08-2016, 18:59 )wilku napisał(a): Płyn mam max Uśmiech, inne pomysly?

Sprawdzić czujnik poziomu - może nie stykają kabelki na korku, może się zawiesił, etc.
Odpowiedz
#16
spróbuję, nie lubię jak mi coś świeci na zegarach, od razu mi się humor psuje Język

a jeśli wszystko ok to gdzie szukać przyczyny?

komp pokazał błędy zbyt bogatej mieszanki paliwa cyl2, przypadkowe wypadanie zaplonu i nieprawidłowe korekcje dawki zapłonu. dodam że auto czeka na gruntowny przegląd instalacji gazowej bo sam gaziarz mówił że dawki są dość kiepsko poustawiane teraz. czy to może być przyczyną?
Odpowiedz
#17
Oczywiscie, ze moze to byc przyczyna, wrecz obstawiam,ze w 90% odpowiada za to zle wyregulowany gaz.
Odpowiedz
#18
Problem rozwiązany!

Błędy zarówna Check Engine jak i VSA powodowała zepsuta Sonda Lambda.
Wymieniłem na nową Denso, skasowałem błędy i wszystkie kontrolki zniknęły.
Odpowiedz
#19
u mnie po regulacji gazu i skasowaniu błędów zrobiłem juz 200 km i póki co kontrolki się nie zaświeciły. więc jak widać błąd VSA niekoniecznie ma związek z czujnikami ABSu Uśmiech kordos gratuluje rozwiązania problemu. przyda się w razie W, jakby u mnie dalej bylo to samo
Odpowiedz
#20
chłopaki zrobiłem ponad 2 tys km od przeglądu gazu i do tej pory ani razu VSA sie nie zaświeciło więc pełen sukces. mój gaziarz posiedział troche nad instalacją ale doszedł końca i auto jezdzi tak samo na benzynie i na gazie Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości