Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sworznie przód
#11
jaki typ wysyłki jest w kraju za 3 dni i ile kosztuje?
v6
Odpowiedz
#12
Ciekawe jaka jest wytrzymałość tych wahaczy u Hapartsa płaciłem przy większych zakupach 1350zł zapłaciłem za OE i podejrzewam, że wytrzymałość wobec made in taiwan jest sporo większa, a w tej chwili zostawiłem stare i wybrałbym w tej chwili regeneracje.
Odpowiedz
#13
Na pewno. Sam napis Honda niesie magiczną moc Oczko
Odpowiedz
#14
akurat wahaczy nie testowałem, ale np. na łącznikach się przekonałem, że oryginał to siedzi i siedzi inne wytrzymują rok. Pasek wielorowkowy normalnie wytrzymuje jakies 50 000km oryginał wytrzymał 120 000km i nawet nie zapiszczał, testowane na accordzie co prawda, ale łączniki czy pasek ma podobne ceny w zamienniku czy w OE.
Odpowiedz
#15
(04-16-2016, 6:37 )Reddwarf napisał(a): Na pewno. Sam napis Honda niesie magiczną moc Oczko

bredzisz.


każdy sobie tam serwisuje na czym chce wg wolnej logiki czy ekonomii na swój sposób, ale nie przekonasz mnie, że wahacz z RA będzie zbliżony jakością do oryginału.
Bo tak wnioskuję  z Twojej wypowiedzi.

NIe udzieliłeś mi odp ile kosztuje i przez kogo realizujesz wysyłkę takich elementów jak wahacze z US. 

Ale ok, zrobiłem sobie symulację na ich stronie.

104 wahacz + 130 dolców wysyłka[taka do tych 3 dni]= 230 $

do tego cło płacone powyżej wartości 170$ paczki, chyba 7%? [na każdy element jest inaczej, trzeba sprawdzić w rozporządzeniu.
od tej wartości VAT 23%

Więc wahacz na miejscu kosztuje ok tysiaka, kupując na FV odliczam 23% VAT i realnie dochodowy więc zakup w US to słaba inwestycja.
v6
Odpowiedz
#16
Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu naprawiałem dolne przednie wahacze u P. Błońskiego. By nie tracić dnia i nie czekać w kolejce, a ta ustawia się jeszcze przed otwarciem warsztatu (samochody stoją już pod brama nawet przed 6:00), zostawiłem auto na koniec poprzedniego dnia (warsztat pracuje do 16:00). Honda przejechała 116 kkm i na ostatnim przeglądzie mechanik stwierdził minimalny luz, z którym jak twierdził ASO Honda nic nie robiło i nie kwalifikowało wahacza do wymiany, ale dla bezpieczeństwa podróży stwierdził, że warto zregenerować.
Regeneracja dotyczyła wyłącznie wymiany miseczek, które zostały wykonane z tworzywa (nie wiem jakiego : teflon, poliuretan?). Pan Błoński zapytany o trwałość naprawy powiedział, że niedawno miał klienta z Legendem, w który wcześniej u niego regenerował wahacze i przejechał po regeneracji 50kkm. Koszt regeneracji jednego wahacza, to 200 PLN. Przyjmując, że u mnie oryginał, za który trzeba zapłacić minimum 1 100 PLN, wytrzymał 116kkm, to myślę że 200kkm (a może więcej, chyba że mniej, zobaczymy) za 800 PLN (4 regeneracje) jest korzystnym rozwiązaniem. Chociaż P. Błoński mówił, że nie jest to konieczne, po wymianie zrobiłem od razu u niego geometrię za 100PLN. Cała naprawa jest wykonywana w jednym  dniu.
Odpowiedz
#17
Dzięki bardzo za pomoc.I widzę że ruszyłem trochę ciekawy temat Uśmiech
Mi ASO wyceniło wahacz na 1220zł.
A jeśli chodzi o regenerację nie ukrywam że będę się nad tym zastanawiał .
Odpowiedz
#18
Mi cos pika tez
Odpowiedz
#19
Dzis bylem u Blonskiego. Wymiana 2 wahaczy, 40minut, 500zeta. Mowi, ze tylko sworznie padaja w naszych hankach. Ponoc maja wytrzymac okolo 50tys km......
Odpowiedz
#20
(04-16-2016, 1:21 )Reddwarf napisał(a): Jaki czas? Z USA docierają w 3 dni. Ile trwa regeneracja?

Napiszesz kto dostarcza z USA w 3 dni?
Muszę zamówić na cito rozrząd.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości