Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halogeny
#11
na allegro widziałem ostatnio za 260 zł
Odpowiedz
#12
jarolissimus napisał(a):na allegro widziałem ostatnio za 260 zł

no właśnie, cena mówi sama za siebie - jak już są to cenią się te halogeniki, tym bardziej, że to używki :?
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#13
Miałem halogeny w prelce i według mnie są węższe. Z tego co pamietam, system mocowania taki sam.
Odpowiedz
#14
zdobyć halogeny to nie wszystko.

o ile do okrągłych można coś urzeźbić z maskownic o tyle w prostokątach pozostanie brak maskownicy, którą też ciężko dostać.

te halogeny, jak ktoś ma możliwość, można sprawdzić po numerze w EPC z czego pasuje i z czym się może wymieniać.
v6
Odpowiedz
#15
dziś w chwili czasu obrysowałem szablony pod mocowanie halogenów. NIestety nie będzie to łatwe do wykonania, ale coś urzeźbię Oczko

Mocowanie jest wykonane z blachy 1,5mm. Jeden z elementów mocowania halogenu można wykorzystać np z Prelude 4gen gdzie montowane były okrągłe halogeny w wersji JDM (tak miałem ten halogen opisany).
v6
Odpowiedz
#16
obawiam się, że się poddam, wycięcie takich wymyślnych kształtów kątówką jest wręcz niemożliwe, a wycięcie ich równo po prostu mi nie wychodzi. Jutro spróbuję to pospawać do całości... aż wstyd foto robić :oops:
v6
Odpowiedz
#17
Nie wiem jak to robisz, ja tą ramkę "spłaszczyłem w wyobraźni" Uśmiech narysowałem na blasze, a potem wyciąłem i odpowiednio na wzór drugiej ramki wygiąłem. Założyłem dziś halogeny i też nie obyło się bez rzeźby Uśmiech
Odpowiedz
#18
Mozliwe, że mocowanie pod prostokąt jest łatwiej urzeźbić.

Dla okragłych wygląda to tak:

[Obrazek: 74a5ae7b10459ce5m.jpg]

Jest stelaż, do tego zgrzewane dwie blaszki bo bokach i jeszcze jeden fragment nitowany do mocowania i z jednej strony jest śruba służąca potem do regulacji.

Jutro się jeszcze trochę pobawię z tym Język Herbatka z melisą będzie potrzebna Szczęśliwy
v6
Odpowiedz
#19
W Preludzie miałem takie same halogeny i takie właśnie mocowanie dorabiałem. Nie zrobiłem tylko regulacji wysokości.
Odpowiedz
#20
To mocowanie na foto jest z Legenda, Prelude ma troszkę inne. Artyszczę się z tym strasznie bo w założeniu ma to być odwzorowany oryginał. Póki co to jakaś masakra jest Szczęśliwy
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości