Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temperatura
#11
Ja odnośnie wątku - u mnie się grzeje, ale tak jakby termostat się wieszał. Temp. potrafi podskoczyć by za chwilę opaść, dosłownie w mgniemiu oka. Wiem już że uszczelkę rozpoznam po oleju w płynie chłodzącym, więc jeśli tego (mam nadzieję) nie będzie - zapobiegawczo szukam innej przyczyny i oby to było tylko elektryczne ustrojstwo... Czy ktoś miał kiedyś problemy z wskaźnikiem temp. inne niż walnięta uszczelka?
Odpowiedz
#12
przy termostacie raczej by się niedogrzewał niż przegrzewał, ale pewnien nie jestem tak tylko na zdrowy rozum mi się wydaje.
Odpowiedz
#13
Jeżeli termostat nie otworzy się to silnik będzie pracował na krótkim obiegu i w efekcie będzie się przegrzewał.
Odpowiedz
#14
(11-18-2011, 0:01 )jarolissimus napisał(a): Jeżeli termostat nie otworzy się to silnik będzie pracował na krótkim obiegu i w efekcie będzie się przegrzewał.

Oby to było to... spojrzałem dziś na warsztacie od spodu i wygląda jakby uszczelki były pod głowicą całe - bynajmniej śladów ubytku brak, ale olej gdzieś delikatnie wywala (mam nadzieję że to tylko pokrywa) ... a swoją drogą chłodnica jest ciut zubożała w te swoje wymyślne zawijasy i wygląda jakby coś jej z 1/4 tego zjadło...
Odpowiedz
#15
u mnie objaw byl taki sam wentylator wlaczal sie na chwile i przestal chodzic... wina byl termowlacznik wentylatora.. wymieniony i jest wszystko ok
Odpowiedz
#16
Taaa, "mehanyky" u których moje auto stało prawie kwartał oddali mi je z ubytkiem ok.2l płynu chłodzącego. Może jakiś głupi jestem, ale wydawało mi się że gdy odbieram auto z warsztatu jest sprawne i gotowe do jazdy. Temp. nie skacze ale trzyma się nad 2-gą kreską (zachacza o nią) a podobno powinna pod... Przy okazji "polecam" i pozdrawiam pana Eugeniusza z ul.Kruczej (blacharstwo i lakiernictwo, konserwacja, ślusarstwo ogólne, mechanika pojazdowa)...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości