Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze "koty za płoty" z KB1
#10
Faktycznie tematu skrzyni nie rozstrzygniemy pisząc na forum, każdy ma swoje standardy i różne doświadczenia, zawsze to będzie subiektywna ocena każdego użytkownika.
No niestety tak już mam, że często doszukuje się problemów tam gdzie ich faktycznie nie ma, stąd drążenie tematów i szukanie porównań. A z doświadczenia wiem, że moje zastrzeżenia dla wielu są w ogóle nie zauważalne, mało tego często okazuje się, że czyjeś "idealne", jest gorsze niż moje "średnie". No cóż trzeba z tym żyć.
W każdym razie może będzie kiedyś szansa zrobić porównanie na żywo, okres wakacyjny w pełni, zapraszam nad morze Oczko.

Co do Twojego pytania odnośnie ruszania, to nie wiem czy to do końca dobrze interpretuje, ale wydaje mi się że mogły być takie sytuacje, chociaż chyba nie przy samym ruszaniu a chwilkę później, ale tu już może dochodziła zmiana biegu, będę na to teraz bardziej zwracał uwagę. Natomiast dzisiaj rano starałem się to sprawdzić tak jak to opisujesz i nic takiego nie stwierdzam, auto reagowało nawet na delikatne wciśnięcie gazu.
Generalnie, i tu znowu wracamy do skrzyni, jej reakcja na wciskanie gazu na razie stanowi dla mnie największy problem i zagadkę. Jeszcze sporo nauki i przestawienia się przede mną. To nie jest to samo co manual, gdzie to ja mam pełną kontrole jak zachowa się auto i kiedy. Czasami strach wyprzedzać, bo zanim auto zdecyduje się ruszyć, to już może być za późno.

Przekłamania licznika.
Próbowałem to już wczoraj, ale z racji sporego ruchu, nie byłem w stanie dokładnie sprawdzić (najlepiej byłoby to zrobić tak jak Ty w trasie na autostradzie, na pustej i płaskiej drodze). Powtórzyłem testy rano, też nie było idealnie, ale tyle co udało mi się sprawdzić to chyba mogę Cię uspokoić. Oczywiście tutaj też sporo czynników ma wpływ na wyniki i 1 do 1 tego nie prównamy. Ja sprawdzałem na dwóch telefonach i dwóch nawigacjach, i tu już były rozbieżności. Starszy telefon na mapach google pokazywał niższe prędkości i generalnie zbliżone do twoich, 100-120km/h -> -3km/h, 140-150km/h -> -4km/h, 170km/h -> -7km/h; nowszy telefon na waze miał raczej podobne różnice przy różnych prędkościach i było to na poziomie -3km/h. Oba telefony na mapach google, przy sprawdzaniu chwilowym, rozbieżność 2km/h (nowszy telefon pokazywał większą prędkość). Dodam, że mam opony 235/45 R18.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pierwsze "koty za płoty" z KB1 - przez Roni0127 - 06-28-2020, 8:45
RE: Pierwsze "koty za płoty" z KB1 - przez Roni0127 - 07-03-2020, 9:28
RE: Pierwsze "koty za płoty" z KB1 - przez Roni0127 - 07-04-2020, 8:06
RE: Pierwsze "koty za płoty" z KB1 - przez klubik - 07-23-2020, 1:31
RE: Pierwsze "koty za płoty" z KB1 - przez Roni0127 - 07-23-2020, 10:14
RE: Pierwsze "koty za płoty" z KB1 - przez klubik - 07-24-2020, 0:54
RE: Pierwsze "koty za płoty" z KB1 - przez Roni0127 - 07-24-2020, 7:57
RE: Pierwsze "koty za płoty" z KB1 - przez klubik - 07-24-2020, 20:31
RE: Pierwsze "koty za płoty" z KB1 - przez Roni0127 - 07-25-2020, 7:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości