Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana filtra w skrzynie automatycznej
#91
Wlazłem dziś pod auto i już coś wiem.Skrzynia w kb1 nie ma miski olejowej przynajmniej takiej odkręcanej dlatego jest problem z wymianą filtra oleju.Z moich obserwacji wynika że trzeba rozebrać skrzynię żeby wymienić filtr.Trochę lipa wyjęcie skrzyni 300zł włożenie tyle samo, trzeba rozebrać skrzynię sprawdzić ogólny stan wymienić filter nalać oleju itd.W jeepie naprawa skrzyni kosztowała 2000zł tu będzie trochę taniej.
Trzeba na początek zrobić płukankę i zobaczyć jak będzie.Ogólnie z moją skrzynią chyba nie jest tak źle szarpnęła mi dwa razy ale to było z rana chwilę po rozruchu.Wyjechałem z garażu wrzuciłem D i za szybko dodałem gazu.Skrzynia działa trochę wolno ale tylko przy zimnym oleju.Jak juz auto jest rozgrzane skrzynia działa ok.W Accordzie skrzynia działała o wiele szybciej stąd to przyzwyczajenie.
Odpowiedz
#92
Odgrzewam kotleta jako nowy nabywca KA9:-).
Panowie, żeby wymienić olej, który jest nieznanego pochodzenia, zalecacie zrobić kilka wymian ATFem Hondy? Bo chyba dynamiczna wymiana jest zbyt ryzykowna. Olej póki co jest czysty i ma jasną czerwoną barwę.
Gdzie kupić filtr i uszczelkę miski? Bo olej mam za 3 butelki 0.95l za niecałe 200 złotych na haparts.pl

A drugie... Sprawdzanie poziomu oleju w skrzyni biegów. Bagnet ma taki odważnik na końcu, ktory to ma znacznik w polowie, takie przetloczenie. Gdzie jest dokladnie minimum a gdzie maksimum oleju?
Odpowiedz
#93
(10-31-2018, 18:58 )jkb.bukowski@gmail.com napisał(a): Odgrzewam kotleta jako nowy nabywca KA9:-).
Panowie, żeby wymienić olej, który jest nieznanego pochodzenia, zalecacie zrobić kilka wymian ATFem Hondy? Bo chyba dynamiczna wymiana jest zbyt ryzykowna. Olej póki co jest czysty i ma jasną czerwoną barwę.
Gdzie kupić filtr i uszczelkę miski? Bo olej mam za 3 butelki 0.95l za niecałe 200 złotych na haparts.pl

A drugie... Sprawdzanie poziomu oleju w skrzyni biegów. Bagnet ma taki odważnik na końcu, ktory to ma znacznik w polowie, takie przetloczenie. Gdzie jest dokladnie minimum a gdzie maksimum oleju?

Ok manual mówi, ze minimum jest na dole prostokąta a maksimum na górze. Wczoraj zlałem stary olej i o dziwo zlalem z miski prawie całą banke 5 litrowa. Wlałem oryginalnego ATF okolo 3,4 litra i pomiar jest tak nieczytelny dla mnie, ze szok.
Odpowiedz
#94
To dobrze swiadczy o oleju, taki czysciutki.
Odpowiedz
#95
Poziom oleju w skrzyni sprawdza się na rozgrzanym oleju,  i na pracującej skrzyni na P lub N. Poziom na gorącej skrzyni powinien być w górnym zakresie skali.
Odpowiedz
#96
To ze powinien być w górnej części skali to normalne. Ale to wyglada tak, jakby przy wyciąganiu bagnetu część z miarka brudzila sie od oleju w rurce. Chyba wiecie o co mi chodzi.
Odpowiedz
#97
Tak wiem ! Hmm muszę sprawdzić jak jest u mnie .
Odpowiedz
#98
No może lekko gdzieś tam się zabrudzi ale odczytać bez problemu można.  Sprawdzałem dziś u siebie.
Odpowiedz
#99
Zamówiłem w Haparts filtr i uszczelkę, niestety trzeba czekać do końca czerwca z częściami. Dam znać jak wszystko złożę do kupy Uśmiech
Odpowiedz
(11-17-2018, 19:09 )Rzymek napisał(a): Poziom oleju w skrzyni sprawdza się na rozgrzanym oleju,  i na pracującej skrzyni na P lub N. Poziom na gorącej skrzyni powinien być w górnym zakresie skali.

W instrukcji obsługi KB1 jest napisane zeby sprawdzać olej na rozgrzanym, ale wyłączonym silniku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości