Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana filtra w skrzynie automatycznej
#41
Dlaczego nie zamontowałeś nowego filtra?
Odpowiedz
#42
Bo nie mam gdzie tu kupić. Byłem w salonie Hondy, to mi powiedzieli, że sprowadzić mogą za dwa tygodnie, ale nie wiadomo ile będzie kosztował. Wrócę do kraju to wymienię razem z olejem :-)
Odpowiedz
#43
Jeżeli chcesz mam bdb filtr więcej pw.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#44
(09-03-2014, 5:22 )Wegrzyn napisał(a): Bo nie mam gdzie tu kupić. Byłem w salonie Hondy, to mi powiedzieli, że sprowadzić mogą za dwa tygodnie, ale nie wiadomo ile będzie kosztował. Wrócę do kraju to wymienię razem z olejem :-)

Jak to nie wiedzieli ile kosztuje? Oczko
Jakaś ściema - koszt to ok 350,00 zł.
Nie kupuj zamienników z papierowym wkładem filtrującym.
Te filtry są w magazynie Hondy w Holandii więc powinieneś czekać maksymalnie jeden tydzień.
Odpowiedz
#45
Taką dostałem odpowiedź w salonie hondy, więc nie dyskutowałem z nimi więcej, bo szkoda mojego czasu...
Odpowiedz
#46
Panowie odkopię temat.

przymierzam się do wymiany w KA9 2000. polift.

Czy i w poliftach wymieniać filtr?

Olej jak zrozumiałem tylko ATF-Z1?

Dzwoniłem do Vtec w Łodzi i powiedzieli mi, że filtra w polifcie się nie wymienia... to prawda??
[Obrazek: gybQ50p.jpg]
Odpowiedz
#47
CiekaweUśmiech Katalog pokazuje ten sam filtr,co w KA8 i obu wersjach KA9. Ja bym wymienil, zreszta wystarczy go zobaczyc po wyciagnieciu,zeby przekonac sie,ze warto!
Wydaje mi sie,ze po prostu w hondzie zalecaja wymiane filtra z mniejsza czestotliwoscia niz wymiane oleju, podobnie jest poniekad z pompa wody przy robocie rozrzadu, ale wiadomo,ze wymiana fitra w skrzyni nie zaszkodzi, zwlaszcza przy wiekszym przebiegu.
Odpowiedz
#48
U mnie sama wymiana oleju dużo zmieniła. Biegi zaczęły wchodzić bez żadnych szarpnięć, podczas gdy wcześniej przy zwalnianiu do skrzyżowania wyczuwalne były szarpnięcia. Po wymianie oleju i przejechaniu ok 2000 km wymieniłem filtr oleju i jeszcze raz olej. Zabieg dość kosztowny, ale jak zobaczyłem stary filtr to zrozumiałem że było warto.
Odpowiedz
#49
(01-24-2016, 2:00 )SobeeH napisał(a): Panowie odkopię temat.

przymierzam się do wymiany w KA9 2000. polift.

Czy i w poliftach wymieniać filtr?

Olej jak zrozumiałem tylko ATF-Z1?

Dzwoniłem do Vtec w Łodzi i powiedzieli mi, że filtra w polifcie się nie wymienia... to prawda??

Zgodnie z manualem nie ma konieczności wymianu filtra w trakcie ekcploatacji auta.
Wymiana zalecana jest przy naprawie głównej skrzyni.
Oczywiście praktyka i doświadczenie wskazuja, że wymiana filtra jest jak najbardziej wskazana cześciej.
Proponuje połączyć wymiane z płukaniem skrzyni - efekt zawsze będzie zadowalający.
Odpowiedz
#50
trudno się nie zgodzić z przedmówcami, ale zwróć uwagę na kwadratowy magnes w misce olejowej, jeśli go nie masz, bo nie wszystkie wersje go miały to sobie spraw Uśmiech
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości