Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik prędkosciomierza.
#11
a co mi sie może dziać jak strzałka skacze od np. 20km/h do100km i takich warjacji dostaje. niezawsze sie to dzieje ale jak już się tAk dzieje to na desce zaczyna mi mrygać D4 od automatu. wydaje mi sie ze jak ta strzalka tak warjuje to i skrzynia łapie bład.??? czy mam cos wymienić lub sprawdzić samemu?
Odpowiedz
#12
Nie wiem kolego . Nie jezdzilem jeszcze automatem i nie mam pojecia.
Mi tez tak sie robiło czasem , od np 60km/h do 200km/h. podskakiwał jak obrotomierz hehe. Lub pokazywał ciagle zero w czasie jazdy .
Możliwe że juz Ci zaczyna siadac ten wlasnie czujnik . Kilometry przejechane tez zle bedzie pokazywał.
Odpowiedz
#13
SherKhan napisał(a):Jest . Już zrobione . Najlepsze jest to że mam czujnik od automatu a pracuje w mojej gablocie manual .
Znajomy z serwisu sprawdził schematy i dopasowalo sie go. Wszystko działa jak działac powinno Język

Tzn co konkretnie zostało przerobione? Jeśli występują jakieś VSS-y to w 99% sąod automatów, gdyby opanować ich przeróbke to byłoby to bardzo pomocne dla posiadaczy manuali.

Limak, D4 wyskakuję bo komputer w ten sposób pokazuje błąd - możesz sobie zczytać błędy zwierajać kostkę, która jest u góry dywanika od pasażera. Najczęsciej, gdy wariuje licznik, a D4 świeci mamy do czyniena z awarią VSS.
v6
Odpowiedz
#14
Witam,

czy wariacje strzałki prędkościomierza (takie jak opisane wyżej, leży na 0 albo rzuca się po całym) mogą być powodowane przez coś innego, niż przez czujnik? Pamiętam, jak chyba na hondatechu narzekano, że tym Legendom przy około 200k km przebiegu prawie zawsze to wyskakuje, jednak z tego co kojarzę, to tam wymieniali zegary na nowe(?)

Mój się powoli zbliża do 200 000 i coś takiego pojawia się już od jakiegoś czasu

pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Witaj na forum.

W przypadku problemów z prędkościomierzem nie spotkałem się jeszcze z uszkodzonymi zegarami-oczywiście nie można wykluczyć takiej ewentualności. Metodą na to jest, jak już wspomniałem zdiagnozowanie błędu poprzez zczytanie kodów za pomocą zwarcia kostki do tego służącej. Wtedy będzie jasność co jest przyczyną.
v6
Odpowiedz
#16
Chłopaki naprawiał ktos z was ten czujnik??? Własnie kupiłem auto z objawami przez was opisanymi. Na poczatku myslałem ze moze skrzynia pada... ale auto jezdzi rewelacyjnie wiec to raczej niemozliwe. Predkosciomierz szaleje.
Jeszcze jedno ile jest rodzajów tego czujnika i czy jak wezme od tej samej wersji auta to bedzie pasować????
Honda legend 3.2 1992
Mitsubishi lancer 1.6 1993
BMW 5 1990 2.0
Odpowiedz
#17
Tego sie nie naprawia, tylko do wymiany. BTW: Fajne zdjecie, od dawna pakujesz? Oczko
Odpowiedz
#18
A wiecie chłopaki jak jest z tymi zabkami. Ile jest wersji tego czujnika???

(cwicze ponad dwa lata ;-PPP )
Honda legend 3.2 1992
Mitsubishi lancer 1.6 1993
BMW 5 1990 2.0
Odpowiedz
#19
Czy kupujac z hondy legend 3.2 z 1995 roku moge miec pewnosc ze czujnik mi podejdzie... bo juz sam nie wiem...
Honda legend 3.2 1992
Mitsubishi lancer 1.6 1993
BMW 5 1990 2.0
Odpowiedz
#20
Ile mi wiadomo to wszystkie sa takie same Oczko
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości