Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend KA8 3,2 zblokowana skrzynia biegów automat
#1
Witam ponownie na forum.

Długo mnie nie było ponieważ reanimowałem moją Legende... poszła mi uszczelka pod głowica... zrobione silnik chodzi ładnie... po remoncie zrobiłem ze 150km i wczoraj w godzinach wieczornych przy 90km/h nagle zblokowało mi się prawe przednie koło skrzynia wrzuca biegi lewym kołem ciągnie a prawe caly czas trzyma, w domu wyciągnołem pułoś i normalnie auto zjechało z lawety. Ruszyć kołem z prawej strony można tak jak by była skrzynia ustawiona na "P". Proszę o pomoc bo naraźie nie wiem jak sie za to zabrać czy szukać innej skrzyni czy może uda się to samemu naprawic.

Pozdrawiam tomlem666
Odpowiedz
#2
Nie wierzę żeby mechanizm różnicowy zamiast się wysypać zblokował jedno koło a na drugie podawał napęd.
Na moje oko przyczyną nie jest skrzynia a koło - albo zacisk albo łozysko. Po wypięciu półosi koło się kręci?
Części do prelude II i III gen. Ubezpieczenia majątkowe.
Odpowiedz
#3
koło sie normalnie kreci po wyciągnięciu pułosi bo zjechalem nim z lawety a jak była pułoś założona to gość który wciągał mnie na lawete powiedział że wciągał kiedyś sprintera po wypadku gdzie urwane były dwa koła i nie miał takiego problemu z wciągnięciem go jak Legende. Dziś wieczorem rozbiore różnicowy i zobacze czy to jego wina
Odpowiedz
#4
rozebrałem różnicowy i okazało się że w różnicowym nie ma w ogóle oleju, wałek który przekłada napęd ze skrzyni do różnicowego się nie kręci jest zblokowany jak odpalę silnik i włączę jakiś bieg to widać po wałku że próbuje się zakręcić tylko coś go blokuję tylko teraz pytanie czy zatarł się na łożysku czy zblokowała się skrzynia?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości