Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
c32a6 - uszczelka?
#11
zadzwoń do intercarsu, jeśłi Ci gość znajdzie i powie od jakiego modelu to szukaj już ghdzie indziej. IC jest drogi.

Zajmie Ci to ok 15 minut.
v6
Odpowiedz
#12
Już to przerabiałem, nic mi nie znaleźli, powiedzieli, że nie mają dostępu do takich tarcz, ale już powoli lecą do mnie Brembo ze Stanów, za 2 tygodnie powinny być u mnie.
Odpowiedz
#13
ja mam brembo w mojej i nawet dają rade. chociaż wydaje mi się, że z tyłu mają jakies delikatne bicie. Podobno są delikatne i jak po ostrzejszym hamowaniu wjedziesz w kałużę to lubią się pokrzywić troszke.
Odpowiedz
#14
Wracając do tematu, sprawdziłem dzisiaj kompresję, na 5 garach jest 13 barów, na jednym (lewy środkowy - stojąc naprzeciw auta) 11,9 bara. Co o tym sądzicie? Bo 13 barów w aucie które dziewiąty rok na gazie jeździ to jest wg mnie dobry wynik. Ale te 11,9 bara może coś wnosić do tematu? Co sądzicie?
Odpowiedz
#15
Powiem Ci, że wynik lepiej niż dobry, ale to moja opinia. Ten w środku to żaden poważny kłopot myślę, ale co może być przyczyną to nie wiem, na pocieszenie dodam że może regulacja zaworów lub jakaś uszczeleczka i po sprawie ... Jeśli strzelił gaz, to możliwe że w kolektorze dolotowym coś wydmuchło, stąd te "tssssssss". Nie wiem jak dokładnie SKP sprawdza szczelność gazu na przeglądach, ale może coś poradzą Oczko
Odpowiedz
#16
Też właśnie obstawiam kolektor dolotowy z tym "tssss" Język. Przy strzale pewnie jakąś uszczelkę wydmuchało. Teraz możecie być trochę zażenowani, ale wczoraj odkryłem gdzie jest płyn chłodniczy, a właściwie gdzie go nie ma. Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że nawet mechanik mi źle powiedział. Oczywiście uzupełniłem braki, ale podejrzewam, że może być to dla mnie kosztowne, ale skoro kompresja jest dobra, nie licząc tego jednego gara (a na tym garze w sumie też tragedii nie ma z kompresją...) to myślicie, że to może być uszczelka?
SKP ma po prostu taki czujnik, który wykrywa obecność LPG w powietrzu i bada czy jest gdzieś nieszczelność. Osobiście jeszcze przeglądu z LPG nie robiłem, ale wiem, że taką technikę stosują gazownicy, ale na stacjach na 99,9% też.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości