Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrukcja Jak wymienić sworzeń wachacza górnego KA9 itp
#1
Witam
Jak w temacie . Wymiana sworznia jest dziecinnie prosta . Sworznia do Hondy Legend KA9 1996-2004 nie znajdziecie . Ale sworzeń z Hondy Civic roczniki od 88-2001. W sklepach pytajcie o sworzeń z Civica wahacza górnego , wszystko pasuje idealnie i powiem że jest nawet lepszy gdyż posiada dodatkowe zabezpieczanie w postaci segera. Do wymiany potrzebujecie klucze 19 i 17 , dobry młotek i imadło ( idealna do tego jest prasa ale imadło wystarczy, ja używałem prasy) Ściągacie wahacz zdejmujecie gumową osłonę sworznia . Wybijacie stary sworzeń i czyścicie gniazdo . Z nowego sworznia trzeba ściągnąć gumową osłonę i wbijacie sworzeń ( Pamiętajcie o prawidłowym ustaleniu położenia sworznia ). Jak już wbijecie sworzeń pozostaje nałożyć odrobinę więcej smaru niż był oryginalnie ( ale bez przesady ) . I to wszystko . Nie trzeba kupować całego wahacza jeśli sworzeń jest uszkodzony. Mam nadzieję że komuś mogłem pomóc. Koszt sworznia to od 27zł do 60zł. Ja użyłem sworznia firmy DELPHI koszt 44zl.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Instrukcja Jak wymienić sworzeń wachacza górnego KA9 itp - przez zuczek09 - 03-23-2012, 3:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości