Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyciek oleju
#1
Niestety dopadła mnie przypadłość wycieku, który się niestety powiększa. Ktoś miał taki przypadek ?? U mnie ta czarna osłona metalowa jest cała w oleju i to między skrzynią a silnikiem. Smutny Niestety jest tam tak ciasno, że nie można zobaczyć gdzie i jak leci.
Odpowiedz
#2
z Twojego opisu wynika, że jest to uszczelniacz albo na wale silnika albo wyciek od strony skrzyni, ustal co to za olej. NIestety naprawa tego wycięku ty demontaż skrzyni.
v6
Odpowiedz
#3
olej jest czarny, więc wychodzi, że od silnika bo w skrzyni jest taki różowawy .
Odpowiedz
#4
cóż.... wyciągnięcie skrzyni Cię czeka jeśłi chcesz to usunąć....
v6
Odpowiedz
#5
chyba będę musiał bo sporo tego oleju leci.
Odpowiedz
#6
mam/miałem tak samo, stawiam na simering do skrzyni. zmieniłem olej na mineralny i problem jakby zelżał (ok 2500km i spokojniej w porównaniu do wcześniejszych plam)
wcześniej w zależności od trasy (więcej wyłączania silnika, więcej wycieków) gubił ok 1l./2000km
żadna katastrofa, a robocizna zakrawa na koszmar...
Odpowiedz
#7
simering od skrzyni ?? ale olej wygląda na silnikowy ??
Odpowiedz
#8
sim łączący silnik ze skrzynią, czyli... pewnie ten z wałkiem do skrzyni łączący się ze sprzęgłem hydrokinetycznym (nie pamiętam gdzie się dokładnie znajduje). miałem tak w maximie i roboty jest sporo, ale tak naprawdę to poza wyciekaniem i ewentualnym zjadaniem gumowych elementów nie ma to wpływu na pracę silnika(o ile jest jeszcze olej i nie zapomina się go uzupełniać) i skrzyni.
Odpowiedz
#9
(08-17-2012, 0:49 )kowal napisał(a): ..... miałem tak w maximie i roboty jest sporo, ....

Orientacyjne koszty ?? Czy sam robiłeś ??
Odpowiedz
#10
Kowal, ale co to za jazda samochodem, który gubi olej?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości