Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrukcja Jak wymienić sworzeń wachacza górnego KA9 itp
#1
Witam
Jak w temacie . Wymiana sworznia jest dziecinnie prosta . Sworznia do Hondy Legend KA9 1996-2004 nie znajdziecie . Ale sworzeń z Hondy Civic roczniki od 88-2001. W sklepach pytajcie o sworzeń z Civica wahacza górnego , wszystko pasuje idealnie i powiem że jest nawet lepszy gdyż posiada dodatkowe zabezpieczanie w postaci segera. Do wymiany potrzebujecie klucze 19 i 17 , dobry młotek i imadło ( idealna do tego jest prasa ale imadło wystarczy, ja używałem prasy) Ściągacie wahacz zdejmujecie gumową osłonę sworznia . Wybijacie stary sworzeń i czyścicie gniazdo . Z nowego sworznia trzeba ściągnąć gumową osłonę i wbijacie sworzeń ( Pamiętajcie o prawidłowym ustaleniu położenia sworznia ). Jak już wbijecie sworzeń pozostaje nałożyć odrobinę więcej smaru niż był oryginalnie ( ale bez przesady ) . I to wszystko . Nie trzeba kupować całego wahacza jeśli sworzeń jest uszkodzony. Mam nadzieję że komuś mogłem pomóc. Koszt sworznia to od 27zł do 60zł. Ja użyłem sworznia firmy DELPHI koszt 44zl.
Odpowiedz
#2
Jak ten sworzeń od civica - wytrzymuje ?
Odpowiedz
#3
(02-16-2013, 6:52 )paola napisał(a): Jak ten sworzeń od civica - wytrzymuje ?

Ten sam siedzi w civicu IV, V, VI gen, accordzie IV,V,VI gen ten sam jest do legenda u mnie ma już ok 30tys/km i jest ok.
Co do wymiany poradzi z tym chyba każdy laik z kilkoma prostymi narzędziami i prasą lub chociaż dobrym imadłem i głową na karku.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#4
Maniac to jest dobra wiadomość Szczęśliwy
Odpowiedz
#5
(02-17-2013, 18:49 )paola napisał(a): Maniac to jest dobra wiadomość Szczęśliwy

Na początku podchodziłem sceptycznie co do wytrzymałości owych podzespołów z takiego względu że nie wierzyłem by części z auta o masie 1 tony, radziły sobie z siłami jakie działają na układ zawieszenia w 2 tonowej limuzynie. Na szczęście dają rade choć tanizny bym nie zaryzykował wstawić.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#6
Maly update, te sworznie, ktore zalozyl zuczek nie wytrzymaly dlugo.Dzis bylem na stacji diagnostycznej (tak sie sklada ze kupilem od niego KA9) i oba sa wybite. Niemniej jednak upatruje tez dodatkowa przyczyne w fakcie,ze auto mialo krzywy zawias i dopiero od miesiaca wszystkie katy sa tak jak fabryka przykazala.
Nie bede jednak wywazal otwartych drzwi i tez skorzystam ze sworzni, jedyne co mi przychodzi do glowy, to zainwestowac w lepsze czesci. Tu mi sie nasuwa pytanie do was, jakie zamienniki, jesli w ogole stosujecie?
Bylem i jestem zdania ze czesci firmy 555 sa calkiem calkiem, czy ktos mial z nimi lub z innymi zle doswiadczenia?
Odpowiedz
#7
podłacze się do tematu , ja do mojego legenda sworzeń kupiłem z akorda 5 generacji(50zł) i smiga bez problemu już po wym 2 mies i nie ma zadnej roznicy,(a dużo jezdze)
Odpowiedz
#8
(06-25-2013, 2:58 )Makukrak napisał(a): Bylem i jestem zdania ze czesci firmy 555 sa calkiem calkiem, czy ktos mial z nimi lub z innymi zle doswiadczenia?

Są jak najbardziej ok.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz
#9
Wymiana sworznia w wahaczu górnym przednim.
1. Podnosimy auto w górę.
2. Zdejmujemy koło.
3. odkręcamy 2 śrubki na 10 kluczyk od przewodu ABS
4. Odkręcamy 2 śruby wahacza od góry na kielichu.
5. Odkręcamy 1 śrubę od zwrotnicy
6. Sworzeń do wymiany więc traktujemy go młotkiem i wybijamy(można użyć ściągaczy).
7. Wahacz w garści więc jeżeli to oryginał wystarczy sworzeń tylko wybić, jeżeli zamiennik zdejmujemy seger i dopiero wybijamy(lub wprasowujemy)
8. Czyścimy otwór pod nowy sworzeń.
9. Wprasowujemy nowy sworzeń uważając na gumową osłonę oraz kierunek działania sworznia.
10. pkt od 5 do 1 w odwrotnej kolejności.
Jak nazywa się auto dla Roma?


Roomster Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości