Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena rzęzi
#11
Dzisiaj miałem wreszcie trochę czasu i rozebrałem tę antenę. Ząbki na kablu nie wyglądają na zupelnie wytarte, trudno mi to ocenić. Przeczyścilem wszystko i zmontowałem z powrotem. Dalej warczy, nie chowa się do końca. Ale zauważyłem, że wszystkie człony anteny można ręcznie przesunąć z wyjątkiem jednego - tak jakby "zapiekł się" wewnątrz drugiego. Jest nie do ruszenia, żadnymi narzędziami, a nie chcę przesadzać z brutalnością, żeby czegoś na amen nie uszkodzić. Może w tym jednym członie tkwi przyczyna? Jest wg. was jakiś sposob żeby go ruszyć?
Odpowiedz
#12
Zalej WD , może puści?
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#13
(03-10-2013, 22:40 )zibi54 napisał(a): Zalej WD , może puści?

na razie napsikałem tam wd, zaczekam ze 2 godziny...
Odpowiedz
#14
Niech antena poleży dzień lub dwa w jakimś wd lub innym tego typu i wtedy ręcznie próbuj rozruszać antenę. Jak puści to prawdopodobnie będzie wszystko dobrze.
Odpowiedz
#15
z moją miałem ten sam problem...
z tym że nie można było przesunąć dwóch części i "wymoczyłem w wd40".
Poskutkwało tylko częściowo - jeden element już sie chowa, drugi niestety już nie puścił...
Legend KA8 + Civic Eg B18 N/A 210 HP + Merc 300SL R129
Odpowiedz
#16
...a może by tak palnikiem go?
Odpowiedz
#17
Huh
PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW
JA KUDŁATY DURNOWATY REPERUJE STARE GRATYSzczęśliwy
Odpowiedz
#18
Palnikiem i potem młotek 5 kg Uśmiech Musi pójść Uśmiech
Odpowiedz
#19
Panowie, dzięki za rady. Niestety WD 40 nie rusza zołzy jednej. Może jakieś pomysły na inny cudowny specyfik? Coś w rodzaju Mikstury Wuja Sama, która upijała Indian, leczyła podagrę i przy okazji rozpuszczała metal? :-)
Odpowiedz
#20
może WD40+duuużo cierpliwości? ach, przecież nie ma lepszego odrdzewiacza od wujko samowej Coca Coli Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości