Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bicie na kierownicy przy wiekszej prędkości
#31
Panowie pytanie mam bo pomysły mi się skończyły. Nie mogę opanować bicia na kierownicy przy hamowaniu. Najbardziej wyczuwalny jest przy prędkości 80km/h i powyżej 140km/h. Wymieniłem cztery przednie wahacze, tarcze hamulcowe i klocki, amortyzatory, opony, końcówki drążków, poduszki silnika i skrzyni, piasty i dalej jest to samo. Dodam jeszcze, że po założeniu nowych tarcz spokój jest na jakieś 1000 km i od nowa zaczynają się drgania, bicie.
Odpowiedz
#32
Czy masz wszystkie 4 blaszki przykręcane do zacisków, a które pozycjonują klocki w zacisku? Jeżeli masz braki, to bicie mogą powodować właśnie klocki.
U mnie właśnie tak było, z 4 miałem tylko 1.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#33
Mam po jednej blaszce na jeden zacisk. Nie są one przykrecane tylko wchodzą tak jakby pomiędzy czpienie/prowadnice klocków. Tak już było jak kupiłem auto. Ma ktoś moze foto jak te blaszki oryginalnie wyglądają?
Odpowiedz
#34
One są przykręcane i lubią się ukręcać. Niestety nie mam fotek jak było u mnie, ale na tej ruskiej stronie znajdziesz fotę, gdzie bardzo ładnie widać o co chodzi..
https://forums.drom.ru/honda-general/t11...p1186.html

W ASO kosztują 250pln :/
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#35
Swego czasu przez kilka miesięcy szukałem rozwiązania dla podobnego problemu. Drgania i bicie na kierownicy pojawiały się niespodziewanie powyżej 120 km/h i równie tajemniczo znikały. Po zareklamowania nowo zakupionych opon, które jako pierwsze były „podejrzane” oraz wizycie u wielu serwisantów, odwiedziłem serwis specjalizujący się wyłącznie w układach hamulcowych. Diagnoza w ciągu godziny: nieprawidłowości w pracy zacisków oraz tarcze zamontowane na niechlujnie oczyszczone piasty. Po tej wizycie oraz wymianie tarcz i klocków wszystko wróciło do normy.
Rekomenduję serwis układu hamulcowego u specjalistów w tym zakresie, zaciski w naszych autach wymagają więcej wiedzy i troski o nie.
Odpowiedz
#36
(03-21-2020, 2:41 )danielofski napisał(a): One są przykręcane i lubią się ukręcać. Niestety nie mam fotek jak było u mnie, ale na tej ruskiej stronie znajdziesz fotę, gdzie bardzo ładnie widać o co chodzi..
https://forums.drom.ru/honda-general/t11...p1186.html

W ASO kosztują 250pln :/

Cześć. Daj namiar na ASO które to sprzedaje, bo w moim rejonie Panowie nie kumają o co chodzi, a w ich specyfikacji serwisowej spośród elementów zacisku hamulcowego takich blaszek nie ma. Pozdrawiam
Odpowiedz
#37
45023-SJA-305
To jest nr części. Ja osobiście nie zamawiałem, tylko mechanik. Wydaje mi się, że po numerze każde ASO powinno potrafić ściągnąć część. Wiadomo, że na miejscu mieć nie będą. W standardowym katalogu faktycznie ta część nie figuruje, trzeba szukać po numerze.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#38
Czy podana przez Ciebie cena dotyczy kompletu na hamulce przód, czy tylko na jedną stronę?
Odpowiedz
#39
W zestawie są 4 szt. czyli komplet na cały przód
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#40
To na jednym zacisku są tylko dwie blaszki a nie cztery?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości