Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bicie na kierownicy przy wiekszej prędkości
#41
Dlatego pytam, ponieważ w "Haparts" ustaliłem że komplet na jeden zacisk hamulca przedniego zawiera zestaw czterech blaszek, a ie dwóch, czyli wychodzi na to że na przednie zaciski potrzeba 2 kpl. czyli 8 blaszek.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#42
w komplecie są 4 blaszki, ale jest to komplet na jedną stronę czyli jeden zacisk.
Odpowiedz
#43
Słuchajcie, te blaszki w Haparts do klocków to co innego. Ich faktycznie jest 4 sztuki na jeden zacisk, czyli 8 na cały przód. Ale te, o których ja pisałem, przykręcane do zacisku jest w komplecie 4 sztuki - po dwie na zacisk. Ich na 100% nie kupi się w Haparts`ie.
Blaszki to też może mylące określenie. Są to części z grubej blachy, około 2mm grubości.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#44
Panie i Panowie, blaszki o których pisze Danielofski to elementy dostępne tylko w oryginale.
Niestety ogólnie dostępne EPC nie podaje numeru katalogowego tej części, trzeba sprawdzić w ASO w hondowskim Marisie.
Faktycznie są to kawałki stalowe o grubości ok 2-3 mm, po dwie sztuki na zacisk.
Elementy te są przykręcane torxem do zacisku.
Często pęka jedna część blaszki co powoduje przekrzywienie klocka.
Cena zestawu tych blaszek w 2015 to ok 250,00 zł za komplet na przód.
Odpowiedz
#45
To w takim razie jakie blaszki sprzedaje "haparts" na podstawie wsakzanego wyżej numeru OEM?
Odpowiedz
#46
(03-25-2020, 2:26 )Peter napisał(a): Panie i Panowie, blaszki o których pisze Danielofski to elementy dostępne tylko w oryginale.
Niestety ogólnie dostępne EPC nie podaje numeru katalogowego tej części, trzeba sprawdzić w ASO w hondowskim Marisie.
Faktycznie są to kawałki stalowe o grubości ok 2-3 mm, po dwie sztuki na zacisk.
Elementy te są przykręcane torxem do zacisku.
Często pęka jedna część blaszki co powoduje przekrzywienie klocka.
Cena zestawu tych blaszek w 2015 to ok 250,00 zł za komplet na przód.

Szanowni Państwo, po gwałtownej burzy mózgów, koryguję swój błąd z powyższego posta.
Faktycznie te blaszki, które się uwalają są cztery na zacisk.
Zatem ten numer z Haparts 45023-SJA-305 pewnie  ich dotyczy.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd ale już od ponad roku nie jeżdżę Legendem i nie wszystko mogę dokładnie zweryfikować.
Odpowiedz
#47
Ok. Zamówiłem w Haparts, ale na koniec kwietnia. Zobaczymy co to będzie.
Odpowiedz
#48
Sprawdziłem zaciski u mnie i okazuje się, że dwie blaszki są złamane (niewiem jak wcześniej przy wielokrotnym rozkrecaniu hamulcy nie zauważyłem tego). Jaka cena za te blaszki w hapartsie? Aso 500zl za komplet na dwa zaciski?
Odpowiedz
#49
(03-27-2020, 14:46 )plutonovy napisał(a): Sprawdziłem zaciski u mnie i okazuje się, że dwie blaszki są złamane (niewiem jak wcześniej przy wielokrotnym rozkrecaniu hamulcy nie zauważyłem tego). Jaka cena za te blaszki w hapartsie? Aso 500zl za komplet na dwa zaciski?

Widzę, że coraz lepiej idą z ceną.
U mnie taniej za dwa zaciski w super stanie z Acury Oczko
Odpowiedz
#50
Zdaje się, że to ja pierwszy wprowadziłem w błąd, że cały przód to 4 blaszki. Byłem pewny, ale jak widać się myliłem i sorry za zamieszanie.

Ja kupowałem 4 sztuki i zapłaciłem 250zł, więc 500zł na dwa zaciski oznaczałoby, że cena się nie zmieniła.
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości