Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KB 1 - geometria.
#31
Jakbys byl w KRK, to mozesz podjechac do AUTOGEO-KLINIKA S.C. ul. Skrecona 7. Tam jest jeden starszy fachmann, ktory ustawial auta do rajdow, jak jeszcze ludzie nie wiedzieli co to WRC. U niego mozesz tez zrobic indywidualny setup, jesli masz regulowane katy i zapewniam,ze on dokladnie wie co robi i jaki efekt uzyska poprzez kazda zmiane.
Odpowiedz
#32
Jesli nikt mi nie pomoze w warszawie to pojade i do szczecina nawet ;-)
Odpowiedz
#33
No wsio jasne. Fura prosta, nieskoszona. Znalzlem fachowca, z polecenia. Ustawil i jedzie prosto. Ale okazalo sie w mdz czasie ze opony Muchelin, pomimo tego ze sa nowe to ciagna w bok. Przelozone sa i gra...
Odpowiedz
#34
Przypomne ze to byl trzeci zaklad. W poprzednich wysylali mnie na pomiar pkt bazowych.... w hondzie jedyne 600netto i dwa dni bez samochodu.
Spece z koziej du....
Odpowiedz
#35
(05-17-2016, 4:19 )lukaszmmarek napisał(a): Przypomne ze to byl trzeci zaklad. W poprzednich wysylali mnie na pomiar pkt bazowych.... w hondzie jedyne 600netto i dwa dni bez samochodu.
Spece z koziej du....

Widzę, że nie tylko ja mam przekonanie, że serwis to nie zawsze dobre rozwiązanie :]
Odpowiedz
#36
(05-17-2016, 4:19 )lukaszmmarek napisał(a): Przypomne ze to byl trzeci zaklad. W poprzednich wysylali mnie na pomiar pkt bazowych.... w hondzie jedyne 600netto i dwa dni bez samochodu.
Spece z koziej du....
Z dedykacja dla ASOUśmiech Dobrze,ze udalo Ci sie to ogarnac. Jeszcze by niektorzy spece chcieli auto naciagacUśmiech
Odpowiedz
#37
(05-17-2016, 4:17 )lukaszmmarek napisał(a): No wsio jasne. Fura prosta, nieskoszona. Znalzlem fachowca, z polecenia. Ustawil i jedzie prosto. Ale okazalo sie w mdz czasie ze opony Muchelin, pomimo tego ze sa nowe to ciagna w bok. Przelozone sa i gra...

Pochwal się co to za fachowiecUśmiech to cenna informacja.
Odpowiedz
#38
Al. Prymasa 1000-lecia 42. Sylwek
Odpowiedz
#39
(05-17-2016, 14:40 )lukaszmmarek napisał(a): Al. Prymasa 1000-lecia 42.  Sylwek
DziękiUśmiech Widzę, że na subaru go polecają.
Odpowiedz
#40
(05-15-2016, 7:31 )Makukrak napisał(a): Czytasz ze zrozumieniem czy tak tylko piszesz?
Problemy uzytkownikow biora sie czesto z tego,ze trafiaja do warsztatow z nowoczesnym sprzetem, czysciutka posadzka na podlodze, ale rowniez z pracownikami-frajerami, co maja gowniane pojecie o robocie.
Jesli masz uszkodzone punkty mocowania, to autem mozesz wjechac do najblizszego rowu, tak zeby dach za bardzo nie wystawal i tam go zostawic - rozumiesz co mam na mysli?
W innych przypadkach fachowiec spokojnie ustawi geometrie.
Z tymi problemami jest tak jak z LPG, wszyscy maja klopoty i narzekaja, ze to i tamto nie dziala, ze auto nie chodzi, ze szarpie,ze wywala bledy, a wystarczy raz pojechac do fachowca i okazuje sie,ze LPG moze dzialac nawet lepiej niz PB. Kumasz zaleznosc czy nadal nie?
Zgadzam się że czasami pracownicy nie mają pojęcia co robią i polegają tylko na wskazaniach sprzętu,podobnie jest w warsztatach blacharskich i lakierniczych.Wychodząc z Twojego założenia to 70% aut można postawić do rowu.Swoją drogą większość aut można naprawić nawet wówczas gdy są przestawione mocowania i większość jest naprawiane i nadal są w pełni wartościowe.
"Kumasz zależność czy nadal nie?"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości