Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skrzynia automat KA8 pomocy
#21
tak wygląda wałek przekazujący

[Obrazek: 32b35ce859580313.jpg]
Odpowiedz
#22
witam

koło zębate /wielowypust  w środku zjechany/
[Obrazek: cf6d4e749a9ed686.jpg]

na zdjęciu tego nie widać ale jest prawie płasko delikatnie można wyczuć tylko wielowypust


pozdro
Odpowiedz
#23
witam 
szukam obu części 
kto ma namiary gdzie mogę kupić
najchętniej nowe 

pozdro

jeszcze zdjęcia skrzyni od wewnątrz / żeby oglądać oryginał  jak najrzadziej a najlepiej wcale /
[Obrazek: f7ca2dba835cd98f.jpg]

[Obrazek: 940950853c800649.jpg]
pozdro
Odpowiedz
#24
Generalnie temat jest do ogarnięcia, po ogłoszeniach jest kilka sztuk na części... ale jakby nie patrzeć będą wciskać całość czyli albo cały silnik z wałkiem albo całą skrzynię... też z wałkiem, samego wałka prawdopodobnie nie kupisz.

Trzymam kciuki, jakby co jest jedna na części jeżdżąca, mnie interesuje z niej wnętrze... i kilka dupsów. Silnik i skrzynia mnie nie interesuje :-P
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#25
a na ebay albo acura legend.com ? u nich pewnie to kosztuje spooro mniej a części mają tam od cholery nowych/używanych
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#26
Miałem dokładnie to samo, ale w skrzyni manualnej. Szukanie części zajęło mi 3 miesiące Uśmiech
[Obrazek: hvoeBpB.jpg]
Istotna sprawa - czy w miejscu gdzie wałek wchodzi do dyfra masz sprężynkę?
[Obrazek: 8vVNkAZ.jpg]
Odpowiedz
#27
witam

może jest na forum ktoś z okolic Jasienia
znalazłem na allegro skrzynię do legendy II ale na zdjęciu widać silnik i kawałek skrzyni
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-automa...89909.html

jeżeli ktoś z forumowiczów jest z okolic i mógłby rzucić na nią  fachowym okiem oraz ocenić wizualnie jej stan byłbym bardzo wdzięczny

adres
Ale - Kasacja

ul. Wesoła 23 
68-320 Jasień


pozdro
ricardos
Odpowiedz
#28
I jeszcze jedno. Na 100% jest zerwana tylna poduszka skrzyni. Szukaj skrzyni tylko ze sprawną poduszką.
Odpowiedz
#29
(04-23-2017, 6:41 )Shadows napisał(a): a na ebay albo acura legend.com ? u nich pewnie to kosztuje spooro mniej  a części mają tam od cholery nowych/używanych

(04-23-2017, 18:43 )maciej343 napisał(a): Miałem dokładnie to samo, ale w skrzyni manualnej. Szukanie części zajęło mi 3 miesiące Uśmiech
[Obrazek: hvoeBpB.jpg]
Istotna sprawa - czy w miejscu gdzie wałek wchodzi do dyfra masz sprężynkę?
[Obrazek: 8vVNkAZ.jpg]

nie było
może  trochę więcej info na ten temat
wg mnie skrzynia była robiona i to niechlujnie
asb to dla mnie nowość rozebrałem ją po raz pierwszy i się uczę

każde info cenne i z góry dzieki
pozdro
Odpowiedz
#30
533 666 151, 533 666 571 - nr do gościa z Łomży, który miał pare legendów na części
Nie pozostaje nic innego jak drugą skrzynię i zrobić z dwóch jedną.
Jeśli poduszka jest uszkodzona polecam zregenerować tutaj: Bartłomiej Lorens w Warszawie 22 849 21 10
Co do sprężynki - do roku 1994 zarówno w manualach jak i automatach były sprężyny, zapewniający ruch wzdłużny wałka w obudowie skrzyni. Po 94 roku sprężynkę usunięto, ale nie jestem pewien czy dyfer był dalej identyczny.
Wpisująć VIN na stronie poniżej, musisz odnaleźć rysunek dyfra (Transmission --> Differential Gear) i dowiesz się czy w Twojej wersji powinna owa sprężynka się znaleźć.
Moja Honda jest z 91 roku i sprężynka jest (nr 1):
http://japancars.ru/index.php?route=cata...lk=M__0701
Oczywiście Extension Shaft od wersji bez sprężynki nie ma łoża do jej osadzenia i zwyczajnie nie pasuje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości