Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tak sie zlozylo, ze jestem pierwszy...
#11
Czy koło obraca się swobodnie po zaciągnięciu i potem zwolnieniu hamulca postojowego? Domyślam się, że skoro rozebrałeś zacisk to tłoczek nie może się już blokować. Pozostaje jeszcze kwestia szczęk hamulca o którym wspomniałem na wstępie. Miałem podobny przypadek i okazało się, że szczęki wewnątrz tarczy hamulcowej nie odbijały. Pomogło rozebranie wszystkiego, wymiana szczęk i nasmarowanie.
Odpowiedz
#12
Legenda napisał(a):Czy koło obraca się swobodnie po zaciągnięciu i potem zwolnieniu hamulca postojowego? Domyślam się, że skoro rozebrałeś zacisk to tłoczek nie może się już blokować. Pozostaje jeszcze kwestia szczęk hamulca o którym wspomniałem na wstępie. Miałem podobny przypadek i okazało się, że szczęki wewnątrz tarczy hamulcowej nie odbijały. Pomogło rozebranie wszystkiego, wymiana szczęk i nasmarowanie.
Tak, kolo obracalo sie swobodnie - nic nie ocieralo. Mam jeszcze jeden pomysl, chce zamienic kola z tlu na przod, moze to wina opon, sa jeszcze w dobrm stanie, ale pewnie sprawdzic nie zaszkodzi, nie sprawdzilem tez czy sa to opony kierunkowe, moze angole zle zalozyly, w ogole bym sie nie zdziwil (tutaj prawie regula jest jazda np. z oponami o roznej strukturze bieznika)
Odpowiedz
#13
ustaliłeś jakieś dodatkowe fakty? czy grzeje Ci się całe koło?

a to prawda - na wyspach się jeździ z każdą inna oponą - dość dziwne biorąc pod uwagę co nam się wpaja przy okazji róznych akcji typu "bezpieczeństwo".
v6
Odpowiedz
#14
Buczenie wyraźnie słyszalne i identyfikowane z odgłosem psującego się łożyska okazało się jednak dźwiękiem tylnych opon! Wymieniłem na nowe Firestony i jak ręką odjął - cisza!!! Teraz przyjemnośc z jazdy jest jeszcze większa.
Odpowiedz
#15
Hmmm u mnie spalanie w warunkach miejskich to 17l/100km benzyny i za cholerę nie chce zejść poniżej, pomimo spokojnej jazdy. Myślicie, że coś jest nie tak?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości